Debrecenben tarolt a Szolnok

A címvédő Szolnoki Olaj együttes 94-54-re nyert a férfi kosárlabda NB I keddi meccsén.

Már az első negyedben tetemes előnyre tett szert a címvédő Szolnoki Olaj, ugyan 5-4-re még a hazai parketten játszó Factum Sport vezetett, az első szünetre azonban már 28-13-al vonulhatott a Tisza-parti együttes. A második felvonásban kiegyenlítettebb volt a játék, ám a fordulás után újra sebességi fokozatot váltott az Olaj, amely végül könnyedén hozta a kötelezőt.

Mills és Nikolov 16-16, Trotter 15 ponttal segítette övéit, igaz utóbbi a triplavonalon túlról öt kísérletből csak egyszer talált be. A magyar válogatott honosított centere ugyanakkor kiosztott ött asszisztot is. A túloldalon Szabó vitte a prímet, ő 17 egységgel zárt.

A Szolnok három meccs után is hibátlan a férfi kosárlabda NB I-ben, a Factum egy győzelemmel és két vereséggel áll.