A Szeged és az utolsó szalmaszál

A Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában a Partizan Beograd ideiglenes otthonában nyert 29-23-ra.

Skaliczki László együttesének így minimális esélye még maradt a továbbjutásra.

A két nullapontos együttes csatáját a Partizan kezdte jobban, a 6. percben, 5-1-es hazai vezetésnél Skaliczki László kényszerült időt kérni. Ettől egycsapásra megváltozott minden, előbb egyenlített, majd a 13. percben a vezetést is megszerezte csapata.

A lendület emberelőnyben fokozódott, 14-9-re elhúzott a Pick. A szünet előtti hajrában valamelyest csökkent a különbség, ám így is remek második negyedórát produkált a vendégalakulat.

Egészen Zubai kiállításáig őrizte vezetését a Szeged, ekkor 20-20-ra egyenlített a Partizan. Vadkertit és Sulcot is kiállították, a kettős emberhátrányban pedig nem bírta a nyomást a Tisza-parti gárda. Az 50. percben, 22-21-nél időt kértek a vendégek.

Tatai állt be, és fontos védéseivel, illetve Zubai és Lékai találataival újra fordult a kocka. Sulc ismét nyerő ember volt, a végjátékban sem volt ellenszer hatalmas átlövéseire. A szlovák játékos csak ebben a szakaszban négy találatot jegyzett.

A sikerrel a Szeged életben tartotta továbbjutási reményeit, november 19-én a világsztárokkal felálló francia Montpellier-t fogadja.

Eredmény – férfi kézilabda BL, csoportkör, 4. forduló
D csoport:

Partizan Beograd (szerb)-Pick Szeged 23-29 (13-16)

Góldobók: Kostadinovic 7, Mandic 7, Ilic 4, Mester 3, Babic 1, Milosevic 1, illetve Sulc 9, Zubai 5, Lékai 4, Vadkerti 4, Nagy 4, Buday 3/1

D csoport másik két vasárnapi mérkőzésén:

Ademar Leon (spanyol)-THW Kiel (német) 28-28 (12-15)
Köbenhavn (dán)-Montpellier (francia) 31-29 (21-12)

Az állás: 1. Köbenhavn 6 pont/3 mérkőzés (98-78), 2. Montpellier 6/4 (127-115), 3. Ademar Leon 5/4, 4. THW Kiel 3/3, 5. Pick Szeged 2/4, 6. Partizan Beograd 0/4

A csoportokból az első négy jut tovább a nyolcaddöntőbe.