Idegenben diadalmaskodott az Albacomp és az Atomerőmű

Hiába tett meg mindent a meglepetés érdekében a hazai pályán játszót Szeged és Sopron, nem borult a papírforma a férfi kosárlabda NB I-ben.

Döcögősen indult be az Albacomp Szegeden, azonban Muhammad El-Amin vezérletével a nagyszünetre tízpontos előnybe kerültek a székesfehérváriak. Az Alba a harmadik negyedben tovább növelte előnyét, majd bajba került az utolsó felvonásban, ugyanis sorra pontozódtak ki játékosai, ám a Szedeáktól csak a tisztes helytállásra futotta.

A Sopron mindeközben sokáig pariban volt az Atomerőmű SE-vel szemben, azonban a vendég paksiak a 24 ponttal záró Williams vezérletével végül megnyerték a meccset, úgy is, hogy az SKC a második felvonás elején nyolc ponttal is vezetett már.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I
Kis Rába menti Takarék Soproni KC-Atomerőmű SE 88-94 (20-24, 25-19, 20-26, 23-25)
legjobb dobók: Rubin 22, illetve Williams 24

Naturtex-SZTE-Szedeák – Albacomp Fehérvár 62-72 (13-13, 16-26, 15-20, 18-13)
legjobb dobók: Tanács 21, illetve el-Amin 35