Szétlövéses drámával indult a MOL Liga

A magyar-románia közös rendezésű hokiliga szezonnyitó meccsén a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapata büntetőkkel verte a címvédő Csíkszeredát.

Kívánni sem lehetne fordulatosabb kezdést egy szezonnak, mint a MOL Liga esetében.

Székesfehérváron a Sapa Fehérvár AV19 csikócsapata a címvédő HSC Csíkszeredát látta vendégül, a hazaiak pedig óriási meglepetésre bő egy perc alatt kétszer is betaláltak az első harmad derekán, 2-0-ról várták a folytatást.

A második etapban Péter Levente, majd Molnár Zsolt révén egalizált az erdélyi gárda, ám Meretei Márkó emberelőnyből ismét a hazaiakat juttatta előnybe, azonban postafordultával a HSC is kihasznált egy fórt, jöhetett a rendes játékidő utolsó húsz perce.

A vendégek négy emberelőnyt is elszórakoztak a harmadik húsz percben, így következhetett a hosszabbítás, mely továbbra sem hozott döntést. A rávezetéseknél aztán Kóger István fiai voltak összeszedettebbek, Tóth Adriánnak köszönhetően pedig rögvest meg is született a szezon első meglepetése: egy változatos összecsapáson a Sapa Fehérvár AV19 legyőzte a HSC Csíkszeredát.

Eredmény – MOL Liga, 1. forduló
Sapa Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda (romániai) 4-3 (2-0, 1-3, 0-0, 0-0) – szétlövéssel