Biczó Bence nyolcadik, Phelps odapirított

A magyar ifjúsági olimpiai bajnok az utolsó helyen végzett 200 méter pillangón a sanghaji úszó-világbajnokságon. A számot Phelps nyerte.

Biczó Bence a hatodik legjobb idővel jutott be 200 méter pillangó fináléjába, ahol többek között az amerikai úszósztár, Michael Phelps is az ellenfele volt.

A 18 éves magyar versenyző 100 méternél a hetedik helyen állt, de általában a táv második felében szokott jobban teljesíteni. Ennek ellenére most nem sikerült pozíciót nyerni, Biczó végül a nyolcadik helyen csapott célba, ideje (1:55.53 perc) elmaradt a középdöntős teljesítményétől (1:55.35), valamint az egyéni csúcsától (1:54.79).

“Az edzőmmel abban maradtunk, hogy kezdjem el bátran, veszíteni valóm nincsen, hiszen életem első felnőtt világversenyes döntőjében úszomA vége lehetett volna jobb, ha újrarendeznék a versenyt, azt csinálnám egyedül másként, amúgy meg úgy volt jó az egész, ahogy történt, abszolút nem vagyok csalódott, mindent beleadtam, ami tőlem tellett. Tavaly még 1:56-nál tartottam, az idén stabil 1:55-ös pillangózó lettem, jövőre, remélem, már az 1:54-et tudom állandósítani” – nyilatkozta Biczó Bence.

A sanghaji vb-n első aranyára hajtó Phelps már a verseny elején bekezdett, félreérthetetlenül jelezve, hogy ebben a számban semmiképpen sem akarja kiengedni a kezéből a győzelmet. A döntőbe legjobb idővel bekerülő japán Macuda Takesi próbált zárkózni, de a 14-szeres olimpiai bajnok amerikai 1:53.34 perces idővel az első helyen ért célba.