Legyőzték a magyarok csoportellenfeleit a női pólótornán

Iván Imre Krisztián

2011. 07. 25. 12:49

Kisebb meglepetésre az orosz válogatott két góllal legyőzte a címvédő amerikai együttest, de kikapott a holland válogatott is a sanghaji világbajnokságon.

Már az elődöntő volt a tét a Sanghajban rendezett vizes világbajnokság női vízilabdatornáján: a negyeddöntők során elsőként a címvédő Egyesült Államok szállt vízbe Oroszország legjobbjai ellen.

Az oroszok már háromgólos hátrányban voltak a félidőben, de a harmadik harmadban négy góllal jobbnak bizonyultak ellenfelüknél, így a végén már a magyarokat 16-7-re legyőző amerikaiak kapaszkodhattak. Nem sikerült nekik, az orosz válogatott még növelte is az előnyét (9-7 a vége), így ők jutottak be az elődöntőbe.

Lemondhat a végső győzelemről az olimpiai bajnok holland pólóválogatott is, miután két góllal, 12-10-re kikaptak a görög csapattól. A hollandok ellen 9-9-es döntetlent ért el a csoportkörben a magyar együttes.

Az ausztrál válogatott hosszabbítás után egy góllal verte az olasz csapatot, így a magyarok nyolcaddöntős legyőzése után már a legjobb négy között járnak az auszik.

A mieink csak a 9-12. helyért zajló helyosztón vehettek részt, Merész András együttese hétfőn 17-13-ra legyőzte a spanyol együttest.