Hosszú Katinka vezetett, de csak hatodik lett

A magyar versenyző 50 méter után az élen állt a 200 méteres vegyesúszás döntőjében a sanghaji vizes világbajnokságon.

A döntőbe a hetedik idővel (2:11.70 perc) bejutó Hosszú Katinka az 1-es pályáról indult, és a pillangó után az első helyen vette a fordulót, a hátúszás után pedig Kukors mögött a második helyen állt.

A mellúszás után már kikerült az első háromból a döntő magyar résztvevője, a végén pedig a hatodik helyen csapott célba, 2:11.24 perces idővel.

A győztes a 15 éves kínai Je Si-ven lett, a hazai közönség által is ünnepelt fiatal úszó 2:08.90 perces idővel teljesítette a távot.

“Mindent kiadtam magamból, ez most ennyire volt elég” – nyilatkozta a már az előfutamok során is fáradtságra panaszkodó Hosszú Katinka a célbaérés után.