A női pólósok kikaptak a nyolcaddöntőben

Borsik Richárd

2011. 07. 23. 11:18

A női vízilabda válogatott a sanghaji vb nyolcaddöntőjében az esélyesebb Ausztrália ellen szállt vízbe és szenvedett egygólos vereséget.

Az A-csoport 3. helyén végzett női pólósok az ausztrálok elleni rosszemlékű kínai meccseket próbálták meg feledtetni, nem nem sikerült. Egyrészt azért, mert a pekingi olimpia elbukott bronzmérkőzését nehéz kitörölni az emlékezetünkből, másrészt azért, mert a papírforma nem Merész András csapata mellett szólt, és ez a meccsen is meglátszott.

Ausztrália csoportmásodikként érkezett a nyolcaddöntőbe, meglepően nagyszámú közönség előtt végig fölényben játszva háromgólos előnnyel érkezett a hajrához.

A végén sikerült egy gólra feljönni, de az egyenlítésre már nem maradt idő, így a magyar hölgyek nem jutottak be a legjobb nyolc közé.

A mieink hétfőn a spanyolokkal csapnak össze a 9-12. helyért kiírt helyosztón.

Eredmény, női vízilabda, nyolcaddöntő

Magyarország-Ausztrália 9-10 (2-3, 2-2, 1-3, 4-2)

A mérkőzésről készült élő szöveges tudósításunkat az alábbiakban olvashatod!

2. perc: Webster révén az ausztrálok szereztek vezetést,Bujka Barbara azonban rögtön egyenlített (1-1).

4. perc: kimaradt egy emberelőny, az auszik büntetővel szereztek újra vezetést (1-2).

6. perc: két emberhátrányt megúsztunk, erre akcióból esik az újabb ausztrál gól (1-3).

7. perc: Drávucz révén magyar emberelőnyös találat, ezzel zárul az első negyed (2-3).

9. perc: Keszthelyi szép góllal dolgozta le a hátrányt (3-3).

10. perc: Először vezetünk! Szűcs Gabriella büntetőből volt eredményes (4-3).

12. perc: Ausztrál egyenlítés, kőkemény mezőnyjáték, időkérés (4-4).

13. perc: Websterrel kéne valamit csinálni, már a harmadikat lövi (4-5).

14. perc: Emberelőnyben sem sikerült egyenlíteni, egygólos hátrány a félidőben.

16. perc: Férfias pofonok a medencében, sajnos már hárommal megy az ellenfél (4-7).

18. perc: Több a dulakodás, mint a játék, közben kezd elúszni a meccs (4-8).

19. perc: Bujka végre megszakította a magyar gólcsendet (5-8).

21. perc: Lehetőség volt a felzárkózásra, de nem sikerült élni vele, csoda kell a fordításhoz az utolsó negyedben.

22. perc: Az ausztrálok már a negyed elején pontot tettek a meccsre (5-9).

24. perc: Poszkoli szépített, de nem tudunk még közelebb férkőzni, ebben kicsit már a bírók is ludasak. (6-9).

25. perc: Azaz mégis, a sporik büntetők ítéltek a magyar lányok javára, Szűcs kapufás góllal táplálja a reményt (7-9).

26. perc: Webster azonnal válaszol, Szűcs a kapufára ejt (7-10).

28. perc: Drávucz még lő egy hatalmas gólt emberelőnyből, aztán Keszthelyi is betalál, 10-9-re kikaptunk.