Sport

Nadal nélkül is bombaerősek a spanyolok

Rafael Nadal nélkül is legyőzte az Egyesült Államok válogatottját a spanyol tenisz Davis Kupa-csapat, ezzel bejutott a világcsoport elődöntőjébe.

A vasárnapi első egyesben David Ferrer négy játszmában győzött Mardy Fish ellen, így a spanyolok behozhatatlan előnyhöz jutottak, aztán a késő estére kiírt Andy Roddick-Feliciano Lopez mérkőzést már nem játszották le.

Franciaország, Szerbia és Argentína is magabiztosan jutott be a Davis Kupa legjobb négy csapata közé, az elődöntőket szeptember 16. és 18., míg a finálét december 2. és 4. között rendezik.

Amint arról vasárnap már beszámoltunk, a magyar DK-csapat is kiharcolta vasárnap a továbbjutást az az euro-afrikai zóna II. csoportjának második fordulójában, a mieink Fehéroroszországot győzték le 3-2-re.

Világcsoport, negyeddöntő:
Egyesült Államok-Spanyolország 1-3
vasárnap:
Mardy Fish-David Ferrer 5:7, 6:7 (3-7), 7:5, 6:7 (5-7)
Andy Roddick-Feliciano Lopez – nem játszották le
szombaton:
Bob Bryan, Mike Bryan-Feliciano Lopez, Fernando Verdasco 6:7 (3-7), 6:4, 6:4, 6:4
pénteken:
Mardy Fish-Feliciano Lopez 4:6, 6:3, 3:6, 7:6 (7-2), 6:8
Andy Roddick-David Ferrer 6:7 (9-11), 5:7, 3:6

Németország-Franciaország 1-4
vasárnap:
Philipp Petzschner-Michael Llodra 6:3, 6:4
Philipp Kohlschreiber – Jo-Wilfried Tsonga 6:7 (3-7), 6:7 (5-7)
szombaton:
Christopher Kas, Philipp Petzschner – Jo-Wilfried Tsonga, Michael Llodra 6:7 (4-7), 4:6, 4:6
pénteken:
Florian Mayer-Richard Gasquet 6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 3:6
Philipp Kohlschreiber-Gae:l Monfils 6:7 (3-7), 6:7 (5-7), 4:6

Svédország-Szerbia 1-4
vasárnap:
Robert Lindstedt-Victor Troicki 6:3, 4:6-nál Lindstedt feladta
Michael Ryderstedt-Janko Tipsarevic 2:6, 5:7, 3:6
szombaton:
Simon Aspelin, Robert Lindstedt-Nenad Zimonjic, Novak Djokovic 6:4, 7:6 (7-5), 7:5
pénteken:
Michael Ryderstedt-Victor Troicki 3:6, 1:6, 7:6 (8-6), 5:7
Ervin Eleskovic-Janko Tipsarevic 2:6, 0:1-nél Eleskovic feladta

Argentína-Kazahsztán – 5-0
szombaton:
Juan Monaco-Mihail Kukuskin 6:4, 6:1
Juan Ignacio Chela-Jevgenyij Koroljov 2:6, 6:2, 6:0
pénteken:
Juan Ignacio Chela, Eduardo Schwank-Jevgenyij Koroljov, Jurij Scsukin 6:3, 6:2, 7:5
csütörtökön:
Juan Monaco-Andrej Golubjov 6:3, 6:0, 6:4
Juan Martin del Potro-Kukuskin 6:2, 6:1, 6:2

Az elődöntőben: Argentína-Szerbia, Spanyolország-Franciaország

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.