Francia dupla a Hungaroringen

Jean-Eric Vergne lett az első versenyző az idei szezonban, aki két győzelmet is bezsebelt egy hétvége alatt a Formula Renault 3.5 sorozatban.

A gall versenyző szombaton az esőáztatta, karambollal tarkított első futamon dominált a Hungaroringen, majd vasárnap már a rajtnál megelőzte az élről induló Sergio Canamasast. A rivális ezt követően kapott egy tíz másodperces büntetést is, így nem nyílt lehetősége befognia riválisát.

A harmadik Robert Wickens, a győztes csapattársa lett, aki szintén bezsebelt egy kisbüntetést.

„Tudtam, hogy ezen a pályán nehéz előzni, így már a rajtnál le akartam hagyni Canamasast, ami sikerült is. Ezt követően ő nagyon gyors volt, de a jól megválasztott stratégiámnak köszönhetően meg tudtam nyerni a vasárnapi versenyt” – idézi az Autosport Jean-Eric Vergnét.

A sorozat most nyári szünetre vonul, legközelebb az augusztus 20-21-i hétvégén randevúzik a mezőny Silverstone-ban.