Djokovic gond nélkül lépett tovább

A szerb klasszis három játszmában verte ellenfelét az angol nyílt teniszbajnokság második fordulójában, Wimbledonban.

A világranglista második helyén álló Novak Djokovic már a dél-afrikai Kevin Anderson első adogatójátékánál brékelni tudott, majd ugyanezt megtette még egyszer, így már 5:0-ra is elhúzott az első szettben, a wimbledoni tenisztorna második fordulójában. Anderson innen még egészen 5:3-ig fel tudott kapaszkodni, azonban a viadal második kiemeltje ekkor már nem hibázott, és játszmaelőnybe került (6:3).

A dél-afrikai játékos jól tartotta magát a folytatásban, a második szettben csak 3:3-ig együtt haladt ellenfelével, azonban ekkor Djokovic brékelt, majd 6:4-re befejezte a játszmát. A szerb magabiztos maradt, a harmadik játszma során kétszer is elvette Anderson adogatását, és miután a sajátjainál nem rontott, megnyerte a mérkőzést (6:3, 6:4, 6:2). Nadal és Murray után tehát Djokovic is a harmadik körbe jutott, ma pedig még Federer is pályára lép a nagy esélyesek közül.

Búcsúzott három kiemelt játékos is a küzdelmektől, a spanyol Garcia-Lopez a szlovák Beck ellen maradt alaul négy játszmában, a német Mayert a belga Malisse verte ki, míg a szerb Troicki a tajvani Lu-tól kapott ki.

Elképesztő mérkőzésen jutott tovább a világranglista 5. Robin Söderling, aki játszott már döntőt Wimbledonban. Az első két szettet elvesztette a svéd a 2002-es győztes Lleyton Hewitt ellen, de azt követően feltámadt, és mind a három további szettet hozta. Majdnem négy óráig játszottak a felek.