Gólzáporos meccsen ikszelt a női vízilabda-válogatott

Két vereség és egy győzelem után döntetlent játszott Merész András együttese a Kirisi Kupáért zajló oroszországi nemzetközi tornán, ahol pénteken az ausztrál csapat volt az ellenfél.

A riválisához hasonlatosan a júliusi, sanghaji világbajnokságra készülő magyar együttes kezdett jobban, el is húzott 3-1-re, utána viszont a második negyed elején a 2008-as pekingi olimpiai bronzérmes, tavalyelőtt vb-6., a múlt évben pedig mind a Világkupában, mind a Világligában második ausztrál gárda egyenlített. Innentől fej fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik vezetett egy góllal. 12-12-nél felcsillant a győzelmi esély Merész András alakulata előtt, hiszen a negyedik negyedben ellépett 14-12-re, de az ausztrálok egyenlítettek, s hasonlóképpen tettek 41 másodperccel a vége előtt, 15-14-es magyar előnynél is.

A 2010-es zágrábi kontinensbajnokságon 5., a tavalyelőtti vb-n 7., a 2010-es Világkupában 6., a Világligában pedig 4. helyen végzett magyar válogatott így is helyt állt a jelenleg nála előkelőbb pozícióba sorolt riválissal szemben.

A torna zárónapján, szombaton (9:30 ó) a legutóbbi Európa-bajnokságon ezüstérmes görögökkel száll vízbe Kirisiben a Merész-csapat, amely az oroszoktól 18-14-re, az Egyesült Államok együttesétől 10-8-ra kikapott, a kazahokat pedig 16-10-re legyőzte.