Életben maradtak a Szolnok reményei

A Tisza-partiak 76-66-ra legyőzték a vendég Albacompot a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén.

Az alapszakaszgyőztes Szolnok – amely mindössze egy mérkőzést veszített el a rájátszás első két párharca során – szombaton meglepetésre 87-69-es hazai fiaskóval kezdte a döntőt, majd 88-67-re kikapott Székesfehérváron.

A harmadik csata is a Fejér megyeiek fölényével kezdődött, főként az előző meccsen 28 pontot szóró – és a válogatottságot szüneteltető – Simonnak köszönhetően. A kupagyőztes Tisza-partiaknál elsősorban a honosítás előtt álló Trotter jeleskedett, de a második negyednek így is ötpontos vendégvezetéssel vágtak neki a csapatok. Pór Péter tanítványai 17 perc elteltével, közvetlenül a nagyszünet előtt vették vissza az előnyt, félidőben 35-33 volt az állás.

Térfélcsere után kilenc ponttal is megléptek a házigazdák, ekkor Horváth, illetve a túloldalon Jones is 14 pontnál tartott. Dzunics Braniszláv együttese a 29. percben érte utol riválisát (50-50), három játékrészt követően 55-54-et mutatott az eredményjelző.

A rendkívül izgalmas és fordulatos zárószakaszban egyik csapat sem tudott három pontnál messzebb kerülni, mígnem az utolsó perc előtt a meccs hősévé előlépő Horváth duplájával 70-65 lett, ami sorsdöntőnek bizonyult. A hajrában csak tovább nőtt a különbség, így a Szolnok megérdemelten szépített 2-1-re a fináléban.

A döntő negyedik mérkőzését hétfőn 20:15 órakor rendezik Székesfehérváron.