A Veszprém feldarabolta a Picket

A címvédő MKB Veszprém 33-20-ra nyert Szegeden a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének második, vasárnapi mérkőzésén.

A 19. bajnoki aranyérmükért küzdő veszprémiek – akik 33-26-ra bizonyultak jobbnak a keddi nyitányon – 2-2 után hagyták faképnél a Tisza-parti alakulatot, és főként Marko Vujin, illetve Iváncsik Gergő góljaival győztek idegenben is.

A második félidőben Skaliczki László már a fiatalokat játszatta, így a kapuban harmadikként Nagy Mihály is bemutatkozott, a mezőnyben pedig Grünfelder (egy góllal zárt), Nagy Norbert (kétszer is betalált) és Teimel is játszott.

A Szeged nagyon gyengén használta ki az emberelőnyös helyzeteket, pedig volt belőle hat is, miközben a Veszprém csak egy alkalommal kapott esélyt minderre. A mezőny legeredményesebb játékosa a veszprémi Iváncsik Gergely és Marko Vujin volt, mindketten 7 gólt szereztek.

A finálé május 22-én folytatódik Veszprémben.