Keresztesi bekezdett az argentinoknál

Argentin színekben versenyez a kajakos Keresztesi Alexandra, aki öt aranyat nyert első dél-amerikai bajnokságán.

Korábban már beszámoltunk arról, hogy a nagyszerű adottságokkal megáldott sportoló argentin színekben indul a jövőben a világversenyeken, így reményei szerint a londoni olimpián is.

Nos, a dél-amerikai kajak-kenu bajnokságon öt arany- és egy ezüstérmet szerzett a magyar hölgy (a mi színeinkben kétszer lett világbajnok), ami azért becsülendő, mert összesen éppen hat számban indult.

A 2016-os olimpia helyszínén, Rio de Janeiróban rendezték az eseményt, Keresztesi 200 méter párosban lett ezüstérmes, egyesben 1000, párosban 500, négyesben 200, 500 és 1000 méteren akasztották a nyakába az argentin színekben szerzett érmeket.

A kajak.hu-nak a versenyző azt is elmondta, a brazilok voltak az összetett éremtábla élén végző argentinok legnehezebb ellenfelei, talán azért, mert őket egy magyar edző, Angyal Ákos készítette fel.

Keresztesi Alexandra akkor utazhat el a szegedi világbajnokságra, ha a racicei és a duisburgi világkupákon megfelelően teljesít majd.