Arn kedden kezd Estorilban

Arn Gréta kedden kezdi meg a portugál tengerparton a salakpályás női tenisztorna küzdelmeit.

A viadalon a nyolcadik helyen emelték ki Arn Grétát, a magyar játékos, aki pénteken a negyeddöntőben esett ki a marokkói versenyen, a viadal honlapja szerint kedden délben kezd a portugál tengerparton található turistaparadicsomban. Ellenfele a hazai közönség előtt szereplő Maria Joao Koehler lesz.

Arn – még német színekben – itt szerezte meg 2007-ben első tornagyőzelmét: a selejtezőből verekedte fel magát a főtáblára, majd a fináléban a fehérorosz Viktorija Azerenkát verte három szoros játszmában. A 32 esztendős teniszező Budapesten született, később felvette a német állampolgárságot is, majd 2008. január 1. óta versenyez magyar színekben.

Az első helyen kiemelt orosz Aliszja Klejbanova könnyedén nyert hétfőn az estorili salakpályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

Mindeközben az első helyen rangsorolt orosz Mihail Juzsnyij két játszmában nyert hétfőn a német Matthias Bachinger ellen, a 450 ezer euró összdíjazású müncheni, salakpályás férfi tenisztorna első körében.

Arn pályafutása legjobbjaként jelenleg a 48. a világranglistán.