Sopronban is nyerni tudott a Pécs

A női kosárlabda-bajnokságban idegenben győzött a Pécs együttese, így 2-0-ra vezet a döntő párharcban.

A bajnoki döntő első meccsét a címvédő Pécs nyerte meg a hazai katlanban hat ponttal, de most egy másik túlfűtött csarnok volt a helyszín.

Alaposan bekezdett a Pécs az MKB Arénában, hiszen 5-0-ra húzott el, de Nagy-Bujdosó és Griffin találataira nyomban válaszolt a Sopron, Krivacsevics és Tamane jóvoltából (5-7). Mégis a Pécs jött ki jobban az első negyed adok-kapokjából, mert pontosabbak voltak (12-21 az első negyed vége).

A második negyedben éledezett a Sopron és feljött 23-20-ra. Hiába, mert fegyelmezetlenek voltak Amber Holték, hamar dobták el a labdát, ha viszont nem, pontatlanok voltak (24-32), Eördögh és Fűrész például kétszer egymás után rontott. Quigley ráadásul az utolsó másodpercben dobott egy duplát, így 36-26-tal mentek nagyszünetre a csapatok.

Sokkal elszántabban kezdte a harmadik negyedet a Sopron, Tamane, Holt és Krivacsevics kosaraival, majd Honti Kata két büntetőjével két perccel később már 41-40-re (először) vezetett a Sopron. Tamane és Coleman pontjaival a Sopron 54-49-re húzott el a Sopron, de Iványi pontjai és asszisztjai tartották a Pécset. Sőt, Fegyverneky triplájával 59-58-ra, majd 64-60-ra a Pécs vezetett.

A végjátékban jobban büntetőzött a Pécs, Hontiék több labdát is eladtak, Tamane ellen sportszerűtlen hibát fújtak a játékvezetők, így a Sopron már nem tudott fordítani.