A Pécs nyerte az első meccset

A női kosárlabda-bajnokság címvédője óriási csatában húzta be a győzelmet a három sikerig tartó bajnoki döntő első felvonásán.

A két nagy rivális 11. bajnoki döntője – a pécsiek 6-4-re vezetnek – az alapszakaszgyőztes és kőkeményen védekező baranyai csapat számára indult jobban (12-6). A nemrég a Magyar Kupát elhódító rivális azonban a nyitónegyed végére felzárkózott, főként a nemrég ujjműtéten átesett Tamane révén. A folytatásban kiegyenlített a Sopron, majd a Fegyverneky és Quigley vezette hazaiak nyolc pontra megléptek, a félidőben 52-43 volt az állás.

Fordulás után 17 ponttal elhúzott a 11-szeres bajnok mecsekaljai együttes, amelyben Bujdosó is elkapta a fonalat, a négy személyi hibával játszó Quigley pedig elképesztő triplákat dobott. A hat aranynál tartó vendégeknél Holt és Coleman sem tudott belelendülni, 30 perc elteltével 69-56 állt a nagyórán.

Aztán a mezőny legjobbjává előlépő Tamane révén a negyedik szakaszban szinte teljesen elolvadt a tetemes pécsi előny (73-70), ám a hajrában jól küzdöttek a tíz triplát szóró házigazdák, akik végül “behúzták” a döntő első meccsét.

A találkozó legjobbja a soproni Zane Tamane volt 21 ponttal és 7 lepattanóval. A finálé második felvonását szerdán 18 órakor rendezik Sopronban.