A Szolnok nyerte a kosárrangadót

A bajnoki listavezető hazai pályán kiváló hajrájának köszönhetően nyert az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB 1 alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Rangadóhoz méltóan nagy csatát, végig szoros mérkőzést hozott a Szolnok és a Paks összecsapása. Az első negyed végén a vendégek álltak jobban, igaz, csak két pont volt az előnyük.

A félidőre viszont már a Szolnok fordult előnnyel, miután hat ponttal bizonyultak jobbnak a második negyedben. Az Atomerőmű azonban minimálisra csökkentette a különbséget a harmadik játékrészben. A mérkőzés végig szoros volt, az utolsó percekben sikerült a hazaiaknak nyerniük, végül 91-82-re kerekedtek felül. Csapatuk legeredményesebbjeként a hazaiaktól Báder, a vendégektől Sales jutott 21 pontig.

Az Albacomp magabiztos győzelmet aratott a vendég Debrecen felett, így az utolsó forduló előtt azonos mérleggel áll a listavezető Szolnokkal. A Zalaegerszeg hazai pályán kilenc ponttal győzte le a Körmend csapatát.

A Sopron hazai pályán maradt alul a Pécs ellen, így a vendégek jutottak a legjobb nyolc közé, a rájátszásba. A kudarc után Meszlényi Róbert, a Sopron edzője bejelentette, a szezon végén távozik.

Eredmények:

Szolnoki Olaj-Atomerőmű SE 91-82 (19-21, 25-19, 20-23, 27-19)

Falco-Szova KC Szombathely – Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák 115-102 (36-24, 24-31, 27-32, 28-15)

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – KONECRANES-Salgótarján 104-72 (33-10, 30-17, 19-20, 22-25)

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Pécsi VSK-PANNONPOWER 78-90 (11-26, 25-15, 26-21, 16-28)

Kaposvári KK – Marso-Vagép NYKK 117-78 (30-24, 29-16, 27-28, 31-10)

Zalakerámia-ZTE KK – MJUS-Fortress Körmend 82-73 (17-12, 19-17, 23-18, 23-26)

Albacomp-Factum Sport Debrecen 95-75 (19-23, 29-11, 25-21, 22-20)