A Szolnok nyerte a kosárrangadót

Iván Imre Krisztián

2011. 03. 26. 20:00

A bajnoki listavezető hazai pályán kiváló hajrájának köszönhetően nyert az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB 1 alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.

Rangadóhoz méltóan nagy csatát, végig szoros mérkőzést hozott a Szolnok és a Paks összecsapása. Az első negyed végén a vendégek álltak jobban, igaz, csak két pont volt az előnyük.

A félidőre viszont már a Szolnok fordult előnnyel, miután hat ponttal bizonyultak jobbnak a második negyedben. Az Atomerőmű azonban minimálisra csökkentette a különbséget a harmadik játékrészben. A mérkőzés végig szoros volt, az utolsó percekben sikerült a hazaiaknak nyerniük, végül 91-82-re kerekedtek felül. Csapatuk legeredményesebbjeként a hazaiaktól Báder, a vendégektől Sales jutott 21 pontig.

Az Albacomp magabiztos győzelmet aratott a vendég Debrecen felett, így az utolsó forduló előtt azonos mérleggel áll a listavezető Szolnokkal. A Zalaegerszeg hazai pályán kilenc ponttal győzte le a Körmend csapatát.

A Sopron hazai pályán maradt alul a Pécs ellen, így a vendégek jutottak a legjobb nyolc közé, a rájátszásba. A kudarc után Meszlényi Róbert, a Sopron edzője bejelentette, a szezon végén távozik.

Eredmények:

Szolnoki Olaj-Atomerőmű SE 91-82 (19-21, 25-19, 20-23, 27-19)

Falco-Szova KC Szombathely – Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák 115-102 (36-24, 24-31, 27-32, 28-15)

T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE – KONECRANES-Salgótarján 104-72 (33-10, 30-17, 19-20, 22-25)

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Pécsi VSK-PANNONPOWER 78-90 (11-26, 25-15, 26-21, 16-28)

Kaposvári KK – Marso-Vagép NYKK 117-78 (30-24, 29-16, 27-28, 31-10)

Zalakerámia-ZTE KK – MJUS-Fortress Körmend 82-73 (17-12, 19-17, 23-18, 23-26)

Albacomp-Factum Sport Debrecen 95-75 (19-23, 29-11, 25-21, 22-20)

LAS VEGAS, NEVADA - OCTOBER 10:  LeBron James #23 and Lance Stephenson #6 of the Los Angeles Lakers celebrate after James made a shot against the Golden State Warriors and was fouled during their preseason game at T-Mobile Arena on October 10, 2018 in Las Vegas, Nevada. The Lakers defeated the Warriors 123-113. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Ethan Miller/Getty Images)