A Miskolc is az elődöntőben

A magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga utolsó negyeddöntője is eldőlt, miután a Miskolc együttese idegenben legyőzte a Brassót.

A mérkőzésen a vendég Jegesmedvék kétszer is megszerezték a vezetést, a hazai pályán játszó Brassó azonban mind a kétszer egyenlíteni tudott, Kyrychenko emberhátrányos góljával pedig már a román együttes került előnybe.

A záró etapban szűk negyedóra alatt eldöntötte a továbbjutást a Miskolc, Derton, Rafaj és Bonar találatára csak Adroján révén érkezett válasz, a vendégek a legjobbkor, a végén vezettek ismét egy góllal, 4-5 lett a vége.

Korábban a Vasas, a Dab.Docler Dunaújváros és a HSC Csíkszereda biztosította helyét a legjobb négy között.

MOL Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés:
Fenestela Brasov (román) – Miskolci Jegesmedvék 4-5 (1-1, 2-1, 1-3)

A párharcot 3-1-re nyerte a Miskolc

Mindeközben az Újpest továbbjutott a jégkorong Magyar Kupában, a lila-fehérek hétfő este a MAC vendégeként diadalmaskodtak magabiztosan.