A Szeged és az Eger is elvérzett az Euroligában

Nem volt szerencsés magyar szempontból a pólós hétvége. A Vasas után a két vidéki gárda is elbukott.

Az Euroliga legutóbbi kiírásában ezüstérmes kotoriak még vezettek az elején, de a Szeged fordított, 3-1-re ment a magyar csapat. Innen a montenegróiak meg sem álltak 6-3-ig, sőt magyar centerük, az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám révén, aki kétszer egymás után eredményes volt, 7-4-re elhúzott a vendégalakulat.

A három gól túl sok volt ahhoz, hogy felkapaszkodjon a csongrádi alakulat, nem is jött ez össze.

A Kotor átvette a csoportban az első helyet a Vasastól, amely a harmadik pozícióba esett vissza, a Szeged pedig maradt sereghajtó.

Korábban, a csoport másik meccsén: Jadran Herceg Novi (montenegrói) – TEVA-Vasas-UNIQA 11-10 (2-1, 3-3, 4-3, 2-3)

Eredmény – Euroliga, A csoport, 3. forduló:

Szeged-Beton VE – Primorac Kotor (montenegrói) 7-13 (1-1, 2-4, 4-6, 0-2)

a magyar csapat góldobói: Younger, Molnár, Kiss Cs. 2-2, Juhász 1

Az A csoport állása: 1. Primorac Kotor 6 pont (31-21), 2. Jadran Herceg Novi 6 (31-32), 3. TEVA-Vasas-UNIQA 4, 4. Szeged-Beton VE 1

A D-csoportban az Eger a harmadik vereségét könyvelhette el, ezzel minden esélyét elveszítette a továbbjutásra.

A vendégek hat perc alatt 3-0-ra elhúztak: a Rijeka két magyar légiósa, Varga Dániel és Dénes is betalált, majd a spanyol Garcia is feliratkozott a góllövők közé.

A hazai játékosok hadilábon álltak a helyzetek kihasználásával, a 13 emberelőnyből csupán kettőt értékesítettek, ráadásul első góljukra 14 percet kellett várni. Hosnyánszky Norbert ugyan végül háromszor is betalált, de három gólnál közelebb nem sikerült kerülni az ellenfélhez.

A horvátok éltek a lehetőséggel, és egy nagyon gyenge napot kifogó Eger otthonában nyertek ötgólos különbséggel.