Arn Gréta kiesett a tokiói tenisztornán

A magyar versenyző két játszmában, 1 óra 7 perc alatt kapott ki az első helyen kiemelt Wozniackitól.

A sok hibával játszó, selejtezőre kényszerülő magyar játékos 34 perc alatt 6:1-re bukta első az első játszmát, és a folytatásban is csak fellángolásai voltak. Nem véletlen a papírforma-győzelem, mert Wozniacki ebben az évben szenzációsan játszik.

A viadal másik magyar érdekeltje, Szávay Ágnes hétfőn esett ki, miután sérülés miatt feladta az orosz Szvetlana Kuznyecova elleni meccsét.

A hazaiak kedvence, Date Krumm Kimiko 40. születésnapján úgy jutott tovább, hogy riválisa, a szlovák Daniela Hantuchova a megnyert első szett után még játékot sem hozott, igaz, aztán vállsérülés miatt feladta a csatát.

Eredmények – 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Wozniacki (dán, 1.)-Arn Gréta 6:1, 6:3
Schiavone (olasz, 5.)-Dulgheru (román) 7:5, 6:3
Kanepi (észt)-Peer (izraeli, 13.) 6:3, 7:6 (7-5)
Date Krumm (japán) – Hantuchova (szlovák) 2:6, 6:0, 4:0-nál a szlovák játékos vállsérülés miatt feladta.

A nyolcaddöntőben: Wozniacki-Pavljucsenkova, Petkovic-A. Radwanska, Görges-Vandeweghe, Bartoli-Azarenka, Jankovic-Kanepi, Gyementyjeva-Pennetta, Vinci-Zvonarjova, Date Krumm-Schiavone