Kikapott a Patriots, tarolt a Colts

A New England Patriots 28-14-es vereséget szenvedett az NFL vasárnapi játéknapján a New York Jets vendégeként.

A 23 éves Mark Sanchez pályafutása során először adott három touch down-asszisztot, a hazai pályán játszó Jets pedig második félidejének köszönheti a sikert. A túloldalon Tom Brady 248 yardot passzolt össze a meccs során, azonban az utolsó harminc percben háromszor is eladta a labdát, így a Patriots a Cincinatti legyőzése után elkönyvelheti első vereségét az idényben.

Indianapolisban igazi testvérpárharcot láthatott a publikum, a két Manning, a hazai színekben játszó Payton a Giants irányítója, Eli csapott össze. Eddig egyetlen egyszer találkoztak a pályán, 2006-ban a Colts nyert, csakúgy mint a második randevún.

Payton 26 passzából 21 jó volt, 255 yarddal és három TD-vel zárt, öccse azonban a vártánál gyengébben muzsikált: 24-ből csak 13 átadása ért célba, igaz így is két célhoz segítette övéit.

Az Oakland némi meglepetésre legyőzte a St. Louis Rams csapatát első hazai meccsén, a csere quarterback Bruce Gradkowski hozta meg a sikert a Raidersnek.

A játéknap legpontgazdagabb összecsapása a Philadelphia és a Detroit mérkőzése volt, a börtönbüntetése után először kezdő Michael Vick rögvest győzelemre vezette övéit, 35-32 lett a vége.