A Szolnok nyerte a Göcsej Kupát

Pór Péter csapata sikerének értékét növeli, hogy a bajnok és kupagyőztes Zalaegerszeg otthonában érték el a tornagyőzelmet.

A szolnoki kosárlabdacsapat a ZTE-t verte meg a nyugati színvonalas torna döntőjében, ami azért figyelemre méltó, mert a Tisza-partiak némiképp tartalékosan győzték le az emberemlékezet óta vereséget nem szenvedő zalaiakat.

Zalakerámia ZTE KK – Szolnoki Olaj KK 79–85 (12-20, 19-14, 22-22, 26-29)

ZTE: Williams 12, Vojvoda 7/3, Kámán 8, K. Wilson 24/12, Tóth Á. 11. Csere: Tóth G. 3/3, Kinter 9, Gáspár 3/3, Baki 2.

Szolnok: Trotter 20/6, Horváth Á. 20/6, Budimir 10, Clark 9/3, Báder 19. Csere: Grebenár 3, Szabó 4.

Ez volt a 41. Göcsej Kupa, amelyen a legjobb játékosnak a szolnoki Báder Mártont választották. Charles Gosa (Falco) lett a legeredményesebb pontszerző a maga 70 pontjával, míg a legjobb hazai játékosnak Kyle Wilsont választották.

8. USA Select Basket

A nők küzdelmeit a Mizo-Pécs nyerte a Zalaegerszeg, a Győr és a horvát Sibenik előtt.

A másik rangos hétvégi kosártornán, a PVSK Kupán a Kecskemét diadalmaskodott, miután a döntőben megverte a Kaposvár csapatát. A torna legjobbja a kecskemétiek horvát játékosa, Orsulic lett.

Kecskeméti KSE – Kaposvári KK 82-75 (30-20, 15-17, 13-18, 24-20)

Kecskemét: Wittmann 10/6, LaGrange 5, Orsulic 22/6, Dénes 8/6, Csorvási 14. Csere: Lakatos 9/6, Sirisevic 12/3, Szabó T. 2 .

Kaposvár: J. Wilson 15/9, Medve 5, Soós 7/6, Kováts 8, Cunningham 18. Csere: Fülöp 9, Kutasi 8/6, Kovács S. 5/3.

A magyar bajnokság a hölgyeknél a hétvégén, a férfiaknál két hét múlva kezdődik.