Fucsovics valóra váltotta az álmát

Fucsovics Márton vasárnap valóra váltotta álmát a wimbledoni teniszbajnokság junior versenyében.

“Hihetetlen érzés volt a majdnem telt házas egyes pályán játszani. A négy Grand Slam-verseny közül a wimbledoni győzelem volt mindenekelőtt a nagy álmom, hihetetlenül örülök neki!” – nyilatkozta az MTI-nek Fucsovics Márton, aki vasárnap az ausztrál Benjamin Mitchell döntőbeli legyőzésével történelmet írt. A junior fiúk között ugyanis első ízben nyert magyar teniszező Wimbledonban, korábban 1948-ban Vad Dezső jutott el a fináléig az ifjúsági versenyben.

Fucsovics elárulta, a döntőig ő volt a “lezserség megtestesítője”, Mitchell ellen azonban nem kevés izgalommal ment fel a pályára, és állítása szerint a nagy tét miatt magát nehezebb volt legyőznie, mint az ellenfelét – akit két szettben sikerült… A magyar tehetséget jelenleg az 1533. helyen jegyzik a férfi világranglistán, és ez a legjobb helyezése pályafutása során, de ha a jövőben is úgy teniszezik, ahogy azt Wimbledonban tette, szerepel ő még ennél sokkal előrébb is.