Az ötödik helyért csatáznak a magyar férfi asztaliteniszezők

Az 5-8. hely valamelyikét szerezheti meg a magyar férfi asztalitenisz-válogatott a moszkvai csapat-világbajnokságon.

A magyarok pénteken, a negyeddöntőben 3-1-re kaptak ki a jóval esélyesebb a dél-koreaiaktól. Az erőviszonyokat jelzi, hogy az ázsiai alakulat leggyengébb játékosa, Rju Szeung Min 17., míg a magyar csapat legelőkelőbb helyen jegyzett tagja, Jakab János 81. a világranglistán. Az egyetlen magyar győzelmet az eddig is remeklő, a rangsorban 232., mindössze 18 éves Kosiba Dániel aratta, aki ezúttal a 13. Oh Szang Eunt verte három szettben, tizedik vb-mérkőzésén nyolcadik sikerét könyvelve el.

Harczi Zsolt várakozásokat messze felülmúlóan szereplő együttesének következő ellenfele az orosz-német összecsapás vesztese lesz szombaton.