Nadal átgázolt ellenfelén

Könnyedén jutott be a madridi salakpályás torna elődöntőjébe a spanyol klasszis, miután két sima szettben verte Monfilst.

A hazai szurkolók kedvence folytatta remek idei sorozatát, 13. meccsét is megnyerte salakon, és harmadik tornagyőzelmét arathatja gyors egymásutánban, ha a vasárnapi fináléban is győz. Ehhez előbb az elődöntőben is győznie kell, ahol feltehetően nem lesz olyan könnyű dolga, mint a nyolc között Gael Monfils ellen.

Az első szettben semmiféle ellenállást nem tudott tanúsítani a francia. A folytatásban egy színlelt sérüléssel próbálta megzavarni Rafael Nadalt, ám esélye így sem volt, és végül 6:1, 6:3-ra alulmaradt. A spanyol az elődöntőben honfitársával, az osztrák Jürgen Melzert búcsúztató Nicolas Almagróval találkozik.

A nőknél a negyedik helyen kiemelt amerikai Venus Williams bejutott az elődöntőbe, miután pénteken két 6:3-as játszmában búcsúztatta az ausztrál Samatha Stosurt.