Gálázva lett bajnok a Chelsea

A Londoniak 8-0-ra ütötték ki a Wigant, így a Manchester United győzelmétől függetlenül az élen zárták a szezont.

A Chelsea semmit nem bízott a véletlenre, Anelka már a 6. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A 31. percben Caldwell rántotta le Lampardot a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt és kiállította a Wigan játékosát. A Kékek emblematikus középpályása értékesítette a pontrúgást, eldőlni látszott a bajnoki cím sorsa.

Fordulás után sem vett vissza a Chelsea, Kalou, Anelka majd Drogba talált be, utóbbi ráadásul kétszer, így már a 68. minutumban 6-0- virított az eredményjelzőn. A londoniak elefántcsontparti támadója ráadásul ezzel a duplával elorozta a gólkirályi címet Wayne Rooney elől. A támadó a folytatásban még egyszer beköszönt, majd Ashley Cole tette fel a pontot arra a bizonyos i-re. A Chelsea ezzel megdöntötte az egy szezonban lőtt legtöbb gól rekordját.

Mindeközben a Manchester United is elvégezte a dolgát, a Vörös Ördögök a Stoke Cityt verték 4-0-ra, azonban az egypontos hátrányuk így is megmaradt, így be kellett érniük az ezüstéremmel.

Gera Zoltán a padról nézte végig a Fulham vendégjátékát az Arsenal otthonában. Az Ágyúsok nem kímélték a városi riválist, 3-0-ra nyertek a Falusiak ellen. Fülöp Márton védte ezúttal is a Manchester City kapuját, amely a West Ham United otthonába látogatott. Az Égszínkékek 1-1-s döntetlennel búcsúztatták a szezont.

Eredmények:
Chelsea – Wigan 8-0 (Anelka 6., 57., Lampard 32. – büntetőből, Kalou 54., Drogba 63., 68., 80. – a másodikat büntetőből, A. Cole 90.)
Manchester United – Stoke City 4-0 (Fletcher 31., Giggs 38., Higginbotham 54. – öngól, Park 84.)
Arsenal – Fulham 4-0 (Arsavin 21., van Persie 26., Baird 38. – öngól, Vela 84.)
West Ham United – Manchester City 1-1 (Boa Morte 17. ill. Wright-Őhillips 21.)
Hull City – Liverpool 0-0
Aston Villa – Blackburn 0-1 (Dunne 84. – öngól)
Bolton – Birmingham 2-1 (Davies 32., Klasnic 58. ill. McFadden 76.)
Burnley – Tottenham 4-2 (Elliott 42., Cork 55., Paterson 71., Thompson 88. ill. Bale 3., Modric 32.,
Everton – Portsmouth 1-0 (Biljaletdinov 90.)
Wolves – Sunderland 2-1 (Doyle 10. – büntetőből, Guedioura 78. ill. Jones 8.)