Nyíregyházán tarolt a Honvéd, Pakson bukott az Újpest

A Honvéd 5-0-ra, a Paks 2-1-re nyert a Ligakupában szerdán.

Két mérkőzésre került sor a Ligakupa középdöntőjében szerdán, a Honvéd Nyíregyházára, az Újpest Paksra látogatott.

A piros-feketék gyakorlatilag az első félidőben eldöntötték a meccset, Freud duplájával és Bojtor találatával 3-0-ra elhúztak. A második felvonásban utóbbi játékos is megszerezte saját maga második gólját, majd Frizoni a rendes játékidő végén tette fel az i-re a pontot, a vége 0-5 lett.

A Paks már a 16. percben megszerezte a vezetést az Újpest ellen, azonban a fővárosi együttes Martin révén egalizálni tudott. Tököli kisvártatva ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, így 2-1-el fordultak a felek. A nézők a második felvonásban gólt már nem, ellenben két pirosat is láthattak: Szabó és Martin jutott a kiállítás sorsára, így a csapatok tíz a tíz ellen fejezték be a találkozót.

A Paks ezzel a győzelemmel négy forduló után vezeti a középdöntő B csoportját, míg a Honvéd megszerezte első győzelmét az A jelű kvartettben.