Szávay erőnyerő Indian Wellsben

Szávay Ágnest a 27. helyen emelték ki, így erőnyerő a szerdán kezdődő, 4,5 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i tenisztorna első fordulójában.

A játékostól származó információ szerint várhatóan pénteken lép először pályára, ellenfele a svájci Stefanie Vögele és egy selejtezőből feljutó játékos párharcának győztese lesz. Sikere esetén sem lesz könnyű dolga a kaliforniai viadalon: a folytatásban várhatóan az első helyen kiemelt orosz Szvetlana Kuznyecova következik.

A 128-as főtáblán Czink Melinda is helyet kapott: ő a másodvirágzását élő japán Kimiko Date Krumm ellen kezd. A versenyszerű játékhoz 12 év szünet után, tavaly visszatért szigetországi teniszező egy nappal 39. születésnapja előtt – szeptemberben – ünnepelhette nyolcadik egyesbeli sikerét a WTA-sorozatban. Nála idősebben csak az amerikai Billie Jean King nyert tornát, még 1983-ban, Birminghamben, ő akkor 39 éves, 7 hónapos és 23 napos volt.