Már második a Paks

A Ligakupa-győztes paksi csapat kihasználta a Ferencváros botlását és a Kecskemét legyőzésével a Monicomp Liga második helyére lépett elő.

A Ligakupa fináléjában a Paks a Debrecent múlta fel két mérkőzésen, szombaton pedig már bajnoki várt Kis Károly legénységére, a Kecskemét látogatott a Fehérvári úti stadionba. A találkozót kihagyta a magyar válogatott Tököli Attila a hivatalos sajtóanyag szerint vádli sérülés miatt kihagyta.

Nem kellett sokat várni az első gólra, a 10. percben a korábban a KTE-t erősítő Montvai Tibor kapott remek labdát és a kapu közepébe bombázott. A folytatásban a Kecskemét is mutatott életjeleket, egyenlíteni azonban nem sikerült. A félidőt egy kisebb tömegjelenet zárta le, Szilasi játékvezető azonban gyorsan véget vetett a kakskodásnak.

Fordulás után bő húsz perccel kettőre nőtt a paksi előny, Magasföldi labdájába Bartha ért bele, ez megtréfálta Ribánszki kapust, máris a hálóban táncolt a játékszer. A folytatásban már nem született több gól, 2-0 lett a vége.

A Siófok debreceni győzelme miatt (mely után Zdenek Scasny lemondott a hajdúságiak kispadjáról) kiesőhelyre csúszó MTK ezúttal a Kaposvár vendégeként kapott ki 2-1-re, a fővárosiak még vezettek Tischler Patrik találatával, Oláh és Máté azonban fordítani tudott.

A Budapest Honvéd a Szombathelyi Haladás legyőzése után Pápán tudott diadalmaskodni, Bright már a 20. percben megszerezte a találkozó egyetlen találatát: a támadó egy szabadrúgás után felívelt labdát szelídített meg, majd félfordulatból, a felső léc érintésével bombázott a hálóba.

Eredmények – Monicomp Liga – 23. forduló
Paks, Fehérvári úti stadion, 1000 néző, Vezette: Szilasi Szabolcs
Paksi FC – KTE-Ereco 2-0 (1-0)
Paksi FC: Csernyánszki – Fiola, Éger, Sifter, Szabó – Bartha, Sipeki (Mészárso, 65.), Heffler, Kiss – Magasföldi (Báló, 85.), Montvai (Vári, 22.) Vezetőedző: Kis Károly
KTE-Ereco: Ribánszki – Gyagya (Cukic, a szünetben), Radanovics, Balogh, Mohl – Ebala, Alempijevics – Bori, Litsingi, Bertus – Vujovics (Foxi, a szünetben) Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Montvai (10.), Bartha (68.)
Sárga lap: Bartha (44.) illetve Radanovic (64.), Balogh (89.)