Kultúra

Morvai Krisztina kikelt A mi kis falunk stábja ellen

Mohos Máté
Mohos Máté

2018. 08. 23. 10:16

Korábban a témában:

Morvai Krisztina szerint A mi kis falunk forgatása már három éve folyamatosan korlátozza a mozgásszabadságot és a személyes szabadságot, továbbá az ingatlantulajdonosok tulajdonosi jogait is a produkció helyszínén, Pilisszentlelken. A 300 fős, Pest és Komárom-Esztergom megye határában elhelyezkedő faluban a politikus szerint az RTL produkciója pokollá teszi a helyiek életét, elmondása szerint

a filmesek akkor rendelnek el csendet és kijárási tilalmat, amikor akarnak.

Szerinte a csatorna és a produkciós cég jogsértést követ el: ezt meg is írta levélben az Igazságügyi Minisztériumnak, a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal vezetőjének, valamint az esztergomi önkormányzat illetékeseinek, írja a Pesti Srácok.

Készül a Mi Kis Falunk
Nézzen bele A mi kis falunk harmadik évadába
Előzetes érkezett a magyar sikersorozathoz, izgulhatnak a rajongók.

Morvainak hétvégi háza is van a faluban, ezért is érinti ilyen közelről az ügy.

Az RTL Klub A mi kis falunk című (rendkívül primitív, igénytelen) filmsorozatának immáron több éve, májustól októberig tartó napi rendszerességű forgatása miatt a festői szépségű, elvben csendes zsákfalu gyakorlatilag élhetetlen. A nagylétszámú (sic!) stáb folyamatos jelenléte és hangoskodása, a felhasznált járművek és műszaki eszközök keltette szinte folyamatos és elviselhetetlen zaj, a lakosok mozgásszabadságának és személyes szabadságának folyamatos és jelentős korlátozása a tulajdonhoz való jogot, az emberi méltóságot és a fentebb felsorolt alkotmányos jogokat oly mértékben sérti, hogy jogászként meggyőződésem: e filmforgatás tűrhetetlen, megengedhetetlen és jogsértő

– fogalmaz Morvai, aki a 2004. évi II. törvényre és egy 2016-os kormányrendeletre hivatkozva. Hozzáteszi, hogy a produkció nemcsak jogot, de a nemzeti büszkeséget és a hely szellemét is sérti. Amennyiben pedig jogi úton nem sikerül elintézni, hogy a produkció elhagyja a falut, polgári engedetlenségi akciót tervez szervezni.

A Comment blog az ügyben elérte az RTL Klub képviselőit, ők így reagáltak a vádakra, illetve a Pesti Srácok cikkére:

A cikkben azt sejtetik („a települési önkormányzat által vélhetően forgatáshoz megadott hozzájárulás”), hogy a stábnak nincs engedélye, ami természetesen nem igaz, minden szükséges engedéllyel rendelkezünk, amit a stábbal több alkalommal is üvöltöző Morvai Krisztina is pontosan tud, hiszen ő küldte rá a rendőröket a forgatásra két alkalommal is. A rendőrök elkérték az engedélyeket, rendben találták azokat, majd elmentek.

A csatorna képviselője azt is elmondta, hogy a képviselőnő eltúlozza a forgatás kellemetlenségeit, és nem veszi figyelembe, hogy a forgatás mennyi pluszbevételt hoz a falunak, illetve hogy a lakosok egy részének semmi gondja azzal, hogy náluk forog a sorozat.

A mi kis falunk harmadik évada ősztől látható az RTL Klub műsorán.

Kép: RTL Klub/MTI

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Passerbys cross a street in the city centre of Cottbus, Germany, 23 January 2018. Cottbus is becoming the scene of ugly attacks between Germans and foreigners. The rage is let out in the nice corners of Cottbus, not in the areas dominated by prefabricated buildings. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.