Párizs 19. kerülete nem épp turistákat vonzó látványosságairól híres, noha három gyönyörű parkja mellett itt áll Európa egyik legnívósabb, zenészeket képző intézménye, a Conservatoire de Paris, valamint Európa legnagyobb tudománytörténeti múzeuma, a Cité des Sciences et de l’Industrie.
A százhetvenezres népesség egy része az elmúlt években Észak-Afrikából érkezett bevándorló, utcái pedig első pillantásra nem tartogatnak igazi meglepetéseket.
Egy modern épület azonban sokak figyelmét felkeltheti: a Place du Colonel-Fabienre néző egyszerű, hajlított tömb ugyanis a komplett Brazíliaváros utcarendszerét és épületeit megtervező zseni, Oscar Niemeyer (1907-2012) egyik első európai munkája (a belsőépítészeti megoldások, illetve a bútorok is az ő munkáját dicsérik), mely 1967 és 1981 közt emelkedett ki a párizsi főváros két sugárútja között.
A ma is virágzó Francia Kommunista Párt központi épületének szánt tervre a vasfüggöny mögül érkezve simán rásüthetjük az érdektelen bélyeget, a kapun belépve azonban hamar megváltozna a véleményünk, hiszen a termek
egy az egyben visszaadják egy hetvenes évekbeli sci-fi hangulatát, sőt, némi képzelőerővel még a parancsnoki hidat is felfedezhetjük.
Az 1920-ban alakult párt csak 2013-ban, több mint húsz évvel a Szovjetunió bukása után tüntette el tagsági igazolványairól az egykori szocialista országokban azóta nem épp kedvelt szimbólumnak számító sarlót és kalapácsot, épületükben viszont továbbra is megállt az idő.
A helyszínre egy francia partiszervező csapat, a We Are the Oracle is felfigyelt, így egy hétvégi rave partin szovjet űrhajósnak öltözött emberek lepték el az épületet – és úgy tűnik, az idegenek sem maradtak ki a buliból.