Hoskins a Mona Lisa című filmért Oscar-jelölést, valamint Golden Globe- és BAFTA-díjat kapott, de a népszerű Roger nyúl a pácban című vígjáték is a nevéhez fűződik.
A színész 71 éves korában tüdőgyulladás következtében halt meg kedden este egy kórházban – közölte publicistája, Clair Dobbs. Hoskins 2012-ben, több mint négy évtizedes filmes pályafutás után bejelentette visszavonulását, mivel Parkinson-kórja volt.
A sokoldalú karakterszínész 1986-ban a Neil Jordan rendezésében forgatott, Mona Lisa című bűnügyi filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar-jelölést, emellett olyan filmekben mutatta be tehetségét, mint a Hosszú péntek, a Roger nyúl a pácban, a Sellő vagy az Ellenség a kapuknál.
Játszott még olyan népszerű családi filmekben, mint Hook (Dustin Hoffmannal és Robin Williamasszel), a Super Mario kalandjaiban, és az Ellopták a szivárványban, amelyben nem csak főszereplő, hanem rendező is volt.
Fotó: MTI / EPA