A Real Madrid négyet vágott a Tottenhamnek

Gyorsan vezetést szerzett a királyi gárda, majd emberelőnybe került, és a második félidőben eldöntötte a továbbjutást.

Pár nappal ezelőtt kizártnak tartotta a Real Madrid, hogy Cristiano Ronaldo és Marcelo pályára lépjen a Tottenham elleni BL-negyeddöntőben, de végül mindketten ott voltak a Bernabeu gyepére kifutó csapatban.

Kiválóan indult a meccs a hazaiaknak, hiszen egy Özil-szöglet után az 5. percben Adebayor fejelt a kapuba, Gomes és Modric csak beelérni tudott a labdába (1-0).

A 15. percben Crouch második sárga lapját kapta meg, ezzel kiállították, mindkettő jogos volt, labda után érte el az ellenfél lábát.

A félidő hátralévő részében nyomott a Madrid, de újabb gól nem született. Az 57. percben annál inkább, Marcelo adott középre, és ismét Adebayor fejelt a kapuba. A togói a Manchester City és az Arsenal színeiben nyolc gólt lőtt a Spursnek korábban (2-0).

A 72. percben eldőlt a továbbjutás kérdése, hiszen Di Maria óriási gólt ragasztott Gomes kapujába (3-0).

Jose Mourinho még arra is figyelhetett, hogy a két korábbi sérült klasszist, Higuaint és Kakát a pályára küldje.

A végén egy másik klasszisé volt a slusszpoén: a 88. percben Cristiano Ronaldo kapásból bombázott a léc alá (4-0).