Elképesztő: 4-0 után botlott az Arsenal

Fantasztikus mérkőzéseket játszottak az angol bajnokságban: nyolc gól Liverpoolban és Newcastle-ben, hét Wiganben.

A Newcastle-Arsenal meccsről alighanem még sokáig beszélünk majd. Az Arsenal a 10. percben már 3-0-ra, a 26. percben 4-0-ra vezetett, és ugyanez volt az eredmény a 69. percig is. Onnan indult be a hazai csapat.

Ehhez az is kellett, hogy Diabyt a játékvezető kiállítsa az 50. percben, mégis, ezzel együtt is csodaszámba megy a United egyenlítése – már csak azért is, mert a Nemzeti Sport Online szerint ekkora hátrányból még senkinek sem sikerült egyenlítenie a PL-ben.

Az alábbi videóban láthatjuk, mindkét tizenegyes, amelyet a hazaiak kaptak, véleményes volt.

A meccs összefoglalója:

szólj hozzá: New4-4Ars

A Manchester Cityben Tevez három gólt szerzett – ma van a születésnapja, és ez a bravúr még senkinek sem sikerült a jeles napon.

A Manchester City három gólja:

szólj hozzá: Ma3-0We;

Az Everton és a Blackpool is csodálatos meccset vívott, hiszen először a liverpooliak, majd a vendégek vezettek, hogy aztán egy őrült gólpárbajban a hazaiak örüljenek a végén. Saha négy gólt szerzett a hazaiaknál.

Az Everton és a Blackpool meccse:

A Wigan és a Blackburn hasonlóan idegtépő találkozót játszott, itt is a hazaiak győztek.

A Tottenham az utolsó pillanatban harcolta ki a győzelmet a Bolton ellen (van der Vaart a 9. percben büntetőt hibázott), míg a Fulham 2-2-t játszott az Aston Villa otthonában, a Stoke pedig a legvégén fordított a Sunderland ellen.

Nico Kranjcar bombagólja a 92. percben:

Hét meccsen 38 gól – ez rekord a Premier League történetében!

Eredmények, Premier League:

Stoke City-Sunderland 3-2 (1-1)
gólok:
Carew (32.), Huth (83., 93.), illetve Richardson (2.), Gyan (48.)

Aston Villa – Fulham 2-2 (1-0)
gólok:
Painstil (13., öngól), Walker (72.), illetve Johnson (52.), Dempsey (78.)

Everton – Blackpool 5-3 (1-1)
gólok:
Saha (20., 47., 76., 84.), Beckford (80.), illetve Baptiste (38.), Puncheon (62.), Adam (65.)

Manchester City – West Bromwich Albion 3-0 (3-0)
gólok:
Tevez (17., 22., 39. – az elsőt és a harmadikat 11-esből)

Newcastle United – Arsenal 4-4 (0-4)
gólok:
Barton (69., 83. – mindkettőt 11-esből), Best (75.), Tiote (88.), illetve Walcott (1.), Djourou (3.), van Persie (10., 26.)

Tottenham Hotspur – Bolton Wanderers 2-1 (1-0)
gólok:
van der Vaart (6.), Kranjcar (92.), illetve Sturridge (55.)

Wigan Athletic – Blackburn Rovers 4-3 (1-1)
gólok:
McCarthy (35., 56.), Rodallega (50.), Watson (65., 11-esből), illetve Roberts (23.), Samba (58.), Dunn (81., 11-esből)

Az esti meccsen aztán hatalmas meglepetésre a Manchester United 2-1-re kikapott az utolsó helyezett Wolverhampton Wanderers ellen!

A Championshipben:

Ipswich Town – Sheffield United 3-0 (Priskin és Fülöp is játszott a találkozón, előbbit a 90. percben lecserélték.)