Az Egyesült Államok a béketárgyalások időtartamára, két hónapra felmentést adott Irán számára a kőolajszankciók alól – írta meg Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter hétfői közlése nyomán az MTI.
Bessent a döntést az alábbiakkal magyarázta:
- Svájcban „produktív” tárgyalások zajlanak az Egyesült Államok és Irán között,
- Teherán elkötelezettnek mutatkozik a Hormuzi-szoros közlekedésének szabad és akadálytalan fenntartása mellett,
- Irán beleegyezett a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőreinek visszatérésébe az országba.
Irán mentesítése a szankciók alól a 60 napos tárgyalási időszakra szerepelt az Egyesült Államok és Irán között múlt héten létrejött egyetértési nyilatkozatban is.
