Lemondott Joseph Kent, az Egyesült Államok Nemzeti Terrorelhárítási Központjának vezetője, mert nem tudja támogatni az Irán elleni háborút – írja a Reuters.
Jó lelkiismerettel nem tudom támogatni az Irán elleni folyamatban lévő háborút. Irán nem jelentett közvetlen fenyegetést nemzetünkre, és egyértelmű, hogy ezt a háborút Izrael és annak erős lobbija miatt indítottuk el
– fogalmazott Joseph Kent a Donald Trump amerikai elnöknek címzett levelében, amelyet az X-en tett közzé.
Szakértők arra hívták fel a figyelmet, hogy a hatályos jogszabályok alapján az Egyesült Államok csak akkor indíthatna háborút, ha közvetlen fenyegetés éri.
A lemondott vezető közeli kapcsolatban áll Tulsi Gabbard nemzeti hírszerzési igazgatóval, aki az iráni háború kezdete óta kerüli a nyilvánosságot. Gabbard nem adott ki nyilvános nyilatkozatot, és ebben a hónapban eddig csak az Iránnal folytatott konfliktus során elesett amerikai katonák ünnepélyes hazaszállításán jelent meg.
