HIRDETÉS
Nagyvilág

Donald Tusk: Ha Orbán Viktor tényleg blokkolja a szankciókat, egyértelműen kiderül, hogy Putyin csapatában játszik, nem a mienkben

Isza Ferenc / AFP
Donald Tusk lengyel miniszterelnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek informális találkozóján Budapesten 2024. november 8-án.
Isza Ferenc / AFP
Donald Tusk lengyel miniszterelnök és Orbán Viktor magyar miniszterelnök az Európai Unió állam- és kormányfőinek informális találkozóján Budapesten 2024. november 8-án.

Ha Orbán Viktor tényleg blokkolja az európai szankciók meghosszabbítását a háború fontos pillanatában, akkor teljesen egyértelmű lesz, hogy az Európa jövőjéért és biztonságáért vívott nagy játékban ő Putyin csapatában játszik, nem a mienkben. Ennek minden következményével.

– írta Donald Tusk lengyel miniszterelnök a Bluesky-on. 

Tusk itt arra célzott, hogy pénteken a magyar kormány miatt nem tudtak megegyezni az Oroszország elleni szankciók meghosszabbításáról, és a magyar kormány további vétókkal fenyeget. Jövő péntekig kell erről megegyezni, és bár a magyar kormányt kicsit elbizonytalanította, hogy közben Donald Trump is szankciókkal kezdett fenyegetőzni, ennek ellenére kiálltak a szankciók ellen.

Lehet, hogy ezt egy Soros-ügynöknek nehéz megértenie, de ha már csapatokról van szó, akkor mi a magyar csapatban játszunk. Ezért képviselünk magyar érdekeket: nem vagyunk hajlandóak tovább fizetni mások háborújának árát és nem hagyjuk, hogy bárki veszélybe sodorja energiaellátásunk biztonságát. Mert nekünk Magyarország az első.

írta Szijjártó Péter a Facebookon a 24.hu cikke mellé.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik