Nagyvilág

Médiatörvény: Schiff András véleménye a Washington Postban

A magyar médiatörvényről és az uniós elnökségről közli a Washington Post című amerikai napilap az egyébként Olaszországban élő zongoraművész reflexióit.

A lap internetes felületén is olvasható, Magyarország EU-szerepe vitatható című írásban Schiff András gratulál a lap szerkesztőségének az újságban december 26-án megjelent, Magyarország putyinizálódása című írásért.

A szerző szerint Vlagyimir Putyin Oroszországa nem tagja az Európai Uniónak, Orbán Viktor miniszterelnök Magyarországa viszont igen. Ez a csodálatos intézmény – írja – nem csak egy üzleti és kereskedelmi szervezet, hanem azt állítja, hogy a közös európai értékeket is képviseli. Ez utóbbi fényében firtatja a zongoraművész azt, hogy vajon Magyarország kész-e és méltó-e arra, hogy átvegye a közösség elnökségét?

“A legutóbbi hírek valóban nyugtalanítóak. A tolerancia szintje rendkívül alacsony. Rasszizmus, romákkal szembeni diszkrimináció, antiszemitizmus, idegengyűlölet, sovinizmus és reakciós nacionalizmus – mindezek a kórjelek mélyen aggasztóak. Olyan emlékeket ébresztenek, amelyekről reméltünk, hogy rég feledésbe merültek. Sokan félnek” – írja Schiff András.

A legutóbbi médiatörvények csak az utolsó láncszemet jelentik a sokkoló események sorában, és Schiff András szerint ezek közül sok dolog a művészetekre is vonatkozik. “Az EU-elnökség megtiszteltetés és felelősség. Az EU-nak és az Egyesült Államoknak Magyarországon kell tartania a szemét. Az EU-nak irányelveket kell meghatároznia a tagállamok számára. Oltalmaznunk és tiszteletben kell tartanunk közös értékeinket” – írta Schiff András.

AJÁNLOTT LINK:

Hungary’s E.U. role questioned (washingtonpost.com)

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik