Vért izzadva nyert az Alba Fehérvár

Meg kellett szenvednie a győzelemért az Alba Fehérvár csapatának a Jászberényi KSE elleni felsőházi rangadón a pontvadászat középszakaszának második fordulójában.

Aki csak a végeredménnyel szembesült azt hihette, nem is lehetett olyan vészes meccs, mert minden további nélkül nyerhetett az Alba Fehérvár. Ez közel sincs így, mivel meg kellett szenvedniük a vendéglátóknak a pontvadászat idei meglepetés csapata elleni csatában. Mindenesetre érdekes párharcnak ígérkezett a találkozó, már csak abból a szempontból is, hogy az Alba vezetőedzője Dzunics Braniszlav 2001-ben Kaposváron játékosa volt a Jászberény mesterének, Földi Sándornak. Természetesen a mérkőzés előtt megtörtént a nagy találkozás, hallani ugyan nem hallottuk a két szakember eszmecseréjét, de egészen biztos, hogy ebben szó esett Jarrod Jonesról is. A február végén Fehérvárra érkező amerikai centert most nevezte először tétmérkőzésen Dzunics, és ahogy elmondta, nagyon kíváncsi arra, hogy éles helyzetben hogyan teljesít a játékos. Szó, mi szó el is kélt a segítsége, mert a meccs első perceiben mintha az öltözőben ragadtak volna a kék-fehérek, sok volt a pontatlanság, hiányzott a koncentráció. Jobban figyeltek a vendégek, Földi, pedig van olyan rutinos edző, hogy ezt rögtön lereagálta, és csapata legfőképp a palánk alatt próbálta kihúzni az Alba méregfogát. Ez az első tíz percben kiválóan sikerült, ám a folytatásban többek között Jones pontjainak, valamint Damian Hollis, és Keller Ákos kosarának köszönhetően először jutottak előnyhöz. Igaz ehhez kellett a jászságiak átmeneti hullámvölgye is. Az Alba, pedig ekkor türelmesen kijátszotta helyzeteit, jó százalékban értékesíteni is tudta ezeket, és a nagyszünetre kilenc pontos előnyt kovácsolt (44-35). „Nehezebb dolgunk lesz, hogy megcibáljuk az oroszlán bajuszát.” – emlékeztünk Földi szavaira, miután kijöttek a vendégek a harmadik negyedre. Feljavultak védekezésben, és a támadásaik többségét pontokkal zárták. Ez azt eredményezte, hogy feljöttek három pontra, de ismét segített Jones, és a negyed végére visszaállt a kilencpontos hazai fór. Látszott, hogy nem adja olcsón a bőrét a Jászberény! Jobban kezdődött a játékrész a vendégek számára. Rastko Dramicanin megszerezte 22. pontját, Miljan Rakic, pedig egy triplát, s mivel már 11 lepattanót is szedett addigra, dupla-dupláját már ekkor bebiztosította. A tetejébe Hollis megkapta a negyedik faultját, ez szintén nem jött rosszul a jászberényieknek. A 65-61-re feljövő JKSE-t Wood büntetői taszították kissé messzebbre, de a meccs ekkor még egyáltalán nem dőlt el…A kívülállónak olyan érzése volt, mintha húzd meg – ereszd meg játékot játszott volna az Alba. Hagyták, hogy igencsak lőtávolon belülre – három pont – kerüljenek a délszláv iskolán nevelkedett Rakics vezérletével nagyot küzdő vendégek. Négy perccel a befejezés előtt újból, a már megszokott kilenc pontos volt az Alba-előny. A Földi-tanítványok azonban újabb rohamot indítottak, amivel megint három pontra felzárkóztak két percen belül. Dzunics időt kért, ez helyre tette a csapatot, bár a Jászberénynek az utolsó percig megvolt az esélye a győzelemre. A végjátékban szokásos büntetőpárbajból az Alba jött ki jobban, és, ha nehezen is, de hozta a meccset.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – TOP COP SECURITY Jászberényi KSE 83-78 (15-18, 29-17, 21-21, 18-22)

Székesfehérvár, 2100 néző

Vezette: Vígh dr., Kapitány, Hegedűs T.

Alba Fehérvár: Moore 10/6, Wood 22/6, Hollis 8, Szabó Zs. 2, Keller Á. 12. Cs: Jones 16/3, Bódi 4/3, Supola 3, Lekli 6, Juhos. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Jászberény: Rakics 21/6, M. Markovics 9, Soós 12, Dramicsanin 22/9, Horti 4 Cs: Mladenovics, Török R. 7/3, Szabó P.3/3.  Vezetőedző: Földi Sándor

Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-5, 6. p.: 8-9, 9. p.: 12-16, 12. p.: 19-22, 15. p.: 32-30, 18. p.: 38-31, 22. p.: 48-37, 26. p.: 52-46, 29. p.: 58-50, 33. p.: 66-61, 37. p.: 76-67.

Edzőszemmel:

–  A játékunk a fő problémáját a rossz lepattanózás okozta. Egész mérkőzésen az ellenfelünk nagyon sok támadólepattanót szerzett, míg mi nem tudtuk ugyanezt megismételni a palánkjuk alatt. Kétségtelen, hogy aki játszott a Jászberényben, nagyot harcolt, de ennek ellenére úgy érzem megérdemelten nyertünk. – Dzunics Braniszlav a Fehérvár edzője

–  Az első félidőnk ott ment el, hogy tizenegyből négy büntetőt kihagytunk, és egy kicsit egyénieskedtünk, sokat vezettük a labdát, és nem dolgoztattuk meg az ellenfelet kellőképpen. A nagyszünet után feljöttünk, jól játszottunk, feljavult a védekezésünk, sajnos azonban a döntő pillanatokban hibáztunk. – Földi Sándor a JKSE edzője