Paraguay – Japán 5-3 (11-esekkel)

Pretoria, Loftus Versfeld Stadion, 40 000 néző

Összefoglaló:

Cardozo utolsó tizenegyese igen szemtelen volt, sétálva közelítette meg a labdát, kivárt, de aztán belőtte. Vállalkozhattak volna ilyen büntetőre a japánok is, de tudjuk, a büntetők már-már a szerencsejáték kategóriájába tartoznak.

Egyik csapat sem érdemelte meg a továbbjutást, mert nem vállaltak kockázatot, talán egy-egy japán támadás volt olyan, hogy veszélyt jelentett Villar kapujára, a paraguayiak részéről pedig Valdez lőtt kétszer a kapura, amikor Kawashima volt résen.

Mindenesetre Paraguay először jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon, Komano negatív hős lett a büntetőjével, de ezért nem hibáztathatja őt senki az ázsiai csapat részéről. Nincs tehát a legjobb 8 között ázsiai csapat.

Paraguay készülhet a spanyolok vagy a portugálok ellen.

Eredmény: Paraguay-Japán 0-0 (11-esekkel 5-3)

Cardozo állt oda: BELŐTTE, 5-3! PARAGUAY A 8 KÖZÖTT!

Honda a mészcsík előtt: HIGGADTAN BELŐTTE, 4-3!

Valdez érkezett a paraguayiaktól: BEVÁGTA, 4-2!

Komano állt oda a japánoktól: A FELSŐ LÉCRE LŐTTE, MARAD A 3-2!

Riveros érkezett: LAZÁN BERÚGTA, 3-2!

A japánok csapatkapitánya, Hasebe: BELŐTTE, 2-2!

Lucas Barrios a következő: ÉPPEN, DE BERÚGTA, 2-1!

Endo következett: BENT VAN, 1-1!

Paraguay kezdi a rúgásokat, Barreto ment oda: BELŐTTE, 1-0!

A japánok kabátot húztak a kezdőkörben, ezt Bleckere levetette. 5-5 rúgás következik.

A találkozón tehát vezető szerephez jut a két kapus, Kawashima és Villar. Előbbi a Kawaszaki Frontale, utóbbi a Valladolid játékosa.

120. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, JÖHETNEK A 11-ESEK!

120. PERC: Meg kell, hogy mondjuk, ez egy borzasztó meccs volt, maradt talán egy perc.

SÁRGA LAP 118’
Riveros, Paraguay
Kezezésért.

116. PERC: Hatalmas lehetőség maradt ki japán oldalon, többen is elindultak a kapu elé, nem bántották őket paraguayiak, Okazaki meghúzta a bal oldalon, sarokkal középre adott, de a beadásra nem érkezett senki, Honda messze volt. Meccslabda – kimaradt.

SÁRGA LAP 114’
Endo, Japán
Buktatásért.

113. PERC: A hosszú oldalra ívelte Endo, de Tulio nem tudott úgy belefejelni, hogy az veszélyes legyen a kapura.

SZABADRÚGÁS 113’
Japán
A jobb oldalról, kb. 20 méterre a kaputól.
SZÖGLET 111’
Paraguay
Jöhet a 7. kornerük. Nem lett belőle semmi.

109. PERC: Valdez fejelt kapura középről, a japán hálóőr ezúttal is biztosan fogta.

107. PERC: Nem akar összejönni a gól, ezt a beívelést is könnyedén kifejelte a paraguayi védősor.

Tamada jött be Okubo helyett.

105. PERC: Vége az hosszabbítás első félidejének. Nem kockáztatnak a csapatok.

103. PERC: Jó helyről jöhetett a szabad, de Villar lehúzta.

SZABADRÚGÁS 103’
Japán
Endo csavart középre bal oldalról.

101. PERC: Barreto emelt kapura körülbelül hat ember között, de a pöckölés fölészállt. Veszélyes kavarodás volt.

SZÖGLET 100’
Japán
Honda szabadrúgását védte Villar.
SZABADRÚGÁS 99’
Japán
Bal oldalról érkezett a beadás.

97. PERC: Túl nagy kockázatot nem vállalnak a csapatok, de Valdez lövését csak nagy bravúrral védte most Kawashima.

VÉDÉS 95’
Kawashima
Barrios középre fejelt labdáját védte.
CSERE 94’
Paraguay
Santa Cruz helyett Oscar Cardozo.

92. PERC: Okazaki fejelt bele a beadásba, de nem jött össze.

SZÖGLET 92’
Japán
Alcaraz tisztázott Nakamura lövése után.

91. PERC: Mindkét csapatnak van még egy lehetősége cserélni.

KÖZÉPKEZDÉS 91’
Japán
Jöhet a hosszabbítás első félideje.

BARRIOS VESZÉLYTELEN VOLT A MECCSEN (Fotó: MTI/EPA):

94. PERC: 5 perc szünet következik, ugyanis vége a rendes játékidőnek!

SÁRGA LAP 93’
Honda, Japán
Kezezésért kapta a lapot.

91. PERC: Az Uruguay-Franciaország, a Honduras-Svájc, az Anglia-Algéria, az Új-Zéland-Paraguay és a Portugália-Brazília meccs után a vébé hatodik gól nélküli döntetlenje jöhet.

90. PERC: 3 perc hosszabbítást mutatott a játékvezető.

89. PERC: Érdekesen szerelt a paraguayi védő, Morel, rámászott és lekönyökölte a japán éket, Okazakit, érzésünk szerint ez 11-est ért volna, ehelyett kifelé jött a szabadrúgás.

85. PERC: Paraguay továbbra is többet birtokolja a labdát, de ennek semmi eredménye.

84. PERC: Eddig csupán a Ghána-Egyesült Államok meccsen volt hosszabbítás a világbajnokságon.

Ápolás 82’
Okubo és Villar
Összeütköztek, jól vannak.

82. PERC: Balról érkezett a japán beadás, Okubo összeütközött a levegőben Villarral, aki azért ki tudta öklözni a lasztit. Szabadrúgás kifelé.

CSERE 81’
Japán
Abe helyett K. Nakamura a pályán.
Ápolás 81’
Endo, Japán
Morel húzott be neki. Nem kapott semmit.

79. PERC: Barreto próbálkozott távolról, Kawashima simán fogta.

A kapussal ütközött.

67. PERC: Paraguay ívelt be egy szabadrúgást a kapu elé a térfél közepéről. Kawashima kapus furcsán jött ki, sőt, leteperte csapattársát, Tuliót. Mellbe rúgta a térdével a Drogbát letaroló japán védőt. A keze is fájt Tuliónak, miután visszatért a pályára.

CSERE 65’
Japán
Matsui helyett Okazaki állt be.

65. PERC: Továbbra sem túl izgalmas a találkozó, talán csak a japán és a paraguayi drukkerek rágják a körmeiket.

SZÖGLET 63’
Paraguay
Komano mentett Valdez elől.

62. PERC: A szögletből Tulio fejelt a kapura, nem sokkal tévesztette el.

SZÖGLET 62’
Japán
Messziről fejelte ki a paraguayi védő.
CSERE 60’
Paraguay
Benitez helyett jött Valdez és a tapasztalat.

58. PERC: Valamivel aktívabb lett a paraguayi bal oldal, Nakazawának már másodjára kellett mentenie, előbb Vera, most Benitez beadását vágta ki. Riveros az utóbbi esetben a beadást követően fejelt kapura, de a japán hálóőr menteni tudott.

Honda labdája találta lesen.

51. PERC: A japánok eddig 5, a paraguayiak 3 alkalommal próbálkoztak lövéssel, 2-2 esetben el is találták a kaput.

50. PERC: Ortigoza tört be a tizenhatoson belülre, ígéretesen húzta befelé, de két védő is a leető legjobbkor avatkozott közbe. Helyzet volt.

49. PERC: Két élénk megindulás az eddigi termés, talán ez azt jelenti, hogy döntésre vinnék a csapatok.

46. PERC: Egyik szakvezető sem cserélt.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Paraguay
Megy a második félidő!

Helyzetjelentés:

Nem volt egy izgalmas 45 perc, és akkor finoman fogalmazunk. Az óvatosság persze érthető, nem minden nap juthat az ember vébé negyeddöntőbe. Hát még egy egész csapat -márpedig itt erről van szó. Kérdés, a második félidőben kockáztatnak-e majd a csapatok, mert ha nem teszik, jöhet a kétszer tizenöt perc hosszabbítás, majd a 11-esek.

45+1. PERC: Vége is az első félidőnek!

45. PERC: Egy perc lesz a hosszabbítás.

39. PERC: Most lendületesen indultak el a kékben játszó japánok, öten is rohantak előre, Komano beadását azonban lehúzta Villar. Egy perccel később szintén egy kontra után Honda lőtt, nem sokkal mellé.

SZÖGLET 37’
Japán
Endo lőtte a szabadot, kifejelték a beadást.
SZABADRÚGÁS 36’
Japán
Hondát vágták fel.

35. PERC: Ázsiai csapat még sohasem nyert dél-amerikai együttes ellen a világbajnokságok történetében.

34. PERC: 17 fokban játszanak a csapatok, a páratartalom 44 százalékos.

30. PERC: Eltelt fél óra, de még nem született gól, habár Santa Cruz az előbbi szöglet után igen közel állt hozzá. A védők nem tudtak felszabadítani a szöglet után, Santa Cruz lőhetett szabadon, de 40 centivel célt tévesztett.

HONDA KÜZD A LABDÁÉRT (Fotó: MTI/EPA)

SZÖGLET 28’
Paraguay
A beadás után Santa Cruz lőtt alig mellé.

24. PERC: Kawashima kapusnak hatalmas kirúgásai vannak, de ezt eddig még nem tudták kihasználni a jappók.

22. PERC: És itt a második is, a másik oldalon! Matsui lőtt 24 méterről, csapódott lefelé a Jabulani, de a felső kapufáról kipattant az alapvonalon túlra. Gólt érdemelt volna a löket.

20. PERC: Az első nagy helyzet! Barrios játszotta tisztára magát, két védő szorításában el is pöckölte a labdát, de Kawashima lábbal védett, a kipattanót pedig elhozták a japán védők.

17. PERC: A statisztika alapján Paraguay eddig 61, Japán 39 százalékban birtokolja a labdát. Persze ez az a mutató, aminek az ég világon semmi jelentősége nincsen. Egy gól bármikor eshet, 90-10 százalékos arány esetén is.

14. PERC: A szabadrúgásból nem lett semmi, nagyon óvatosak a csapatok, a biztonság mindenek felett.

SZABADRÚGÁS 14’
Japán
A térfél közepéről érkezett a kapu elé.

12. PERC: Eddig egyik csapat sem harcolt ki mezőnyfölényt, a japánok a gyors kontratámadásokra törekednek talán.

9. PERC: A meccs győztesének nem lesz könnyű feladata, hiszen a Spanyolország-Portugália meccs továbbjutójával játszik majd az elődöntőért.

7. PERC: Santa Cruz nagyon szépen adta be a labdát a jobb oldalról, de Riveros és Benitez egymásnak szaladtak. Nem kellett őket végül ápolni.

6. PERC: A dél-amerikai csapatból Santa Cruz és Vera, az ázsiai együttesből Abe, Nagamoto és Endo kapott már sárgát, ők, ha megint összeszednek egyet, kihagyják a következő mérkőzést.

SZÖGLET 4’
Paraguay
Morel végezte el, de kivágták.

3. PERC: Újabb japán lövés, ezúttal Komano próbálkozott laposan, Villar fogta.

1. PERC: Paraguay a 31., Japán a 45. a jelenlegi világranglistán. Okubo rögtön egy lövéssel próbálkozott, lesz jobb is.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Japán
Jöhet a meccs, jöhetnek a gólok!

A csapatok érkeznek a pretoriai stadion gyepére, a himnuszok után következhet a mérkőzés.

Kezdőcsapatok:

Paraguay: Villar – Morel, Da Silva, Alcaraz – Bonet, Vera, Riveros, Ortigoza – Benitez, Santa Cruz – Luvas Barrios. Szövetségi kapitány: Gerardo Martino

Japán: Kawashima – Komano, Tulio, Nagatomo, Nakazawa – Abe, Endo, Matsui, Hasebe – Okubo – Honda. Szövetségi kapitány: Takeshi Okada

Két meglepetéscsapat találkozik az utolsó előtt nyolcaddöntőben. Paraguay igen stabilan szerepelt a csoportmeccsek során, de nem kápráztatott el minket minden elsöprő szellemességgel. Anna ellenére történt ez meg, hogy Roque Santa Cruz, valamint a Borussia Dortmund két csatára, Lucas Barrios és Valdez személyében klasszis támadókkal bír a dél-amerikai csapat.

Szlovákiát 2-0-ra verték, Olaszországgal 1-1-re, Új-Zélanddal 0-0-ra végeztek, magabiztos, án kissé félgőzzel véghezvitt sorozat. Igaz, ez elég volt a 16 közé jutáshoz.

Japán Keisuke Hondában bízott a világbajnokság előtt, nem véletlenül. A CSZKA Moszkva középpályása szenzációsan játszik a nagyon gyors japán csapatban, ő lőtte a Kamerun elleni győztes gólt, de betalált Kamerun ellen is. A hollandok ellen ugyan kikaptak a japánok, a dánokat úgy győzték le 3-1-re, hogy két góljuk szabadrúgásból született.

A két csapat eddig hat alkalommal találkozott egymással, de világbajnokságon most először. Paraguay két, japán egy alkalommal tudott győzni, a három másik találkozó döntetlennel zárult, ez utóbbi most hosszabbítást, esetleg 11-eseket eredményezne.

A 35 éves Denis Caniza negyedik világbajnokságán vesz részt, az Új-Zéland elleni találkozó volt a 10. vébé-meccse, Santa Cruz és Caceres 7 fellépésnél tartanak.

A játékvezető a belga Frank De Bleckere lesz, aki jó eséllyel pályázik a világbajnoki döntőre is.