A rádiós szakember a Magyar Rádió Kossuth, illetve Petőfi adóin több mint egy évtizedes munkája során számos műsort szerkesztett, vezetett, és több televíziós hírműsor szerkesztője is volt – tudatta közleményében Such György.
Farkas György 1967 májusában született, az ELTE–TFK magyar–történelem szakán, majd Pordenoneban (Olaszország) szociológia szakon szerzett diplomát. 1991–1992-ben a Magyar Rádió Ifjúsági Munkastúdiójában dolgozott szerkesztő-műsorvezetőként, majd hírszerkesztőként. Később a Magyar Távirati Irodánál parlamenti tudósító volt, majd a Magyar Rádió Külföldi Adások Főszerkesztőségén, illetve a Hírszerkesztőségben szerkesztő. Dolgozott a Magyar Televízióban és a TV3-ban is. 2001-től a legutóbbi időkig a Magyar Hírlap főszerkesztő-helyetteseként tevékenykedett.
Szakjogász: Nem igaz, hogy a javítóintézet a börtön egy formája
A kormány a nemzetközi gyermekjogi normákat és a hazai joghagyományt is megsérti azzal, hogy a javítóintézeteket összemossa a börtönökkel, holott a javítókban nem bűnözők, hanem traumatizált gyerekek élnek – mondta lapunknak Katonáné Pehr Erika, a Gyermekjogi Civil Koalíció vezetőségi tagja.
