A minimális célkitűzés, hogy a Magyar Rádió pénzügyi helyzete tovább nem romolhat – mondta, hozzátéve, hogy terveik szerint mintegy 130 millió forintos többlettel zárnák a 2006-os évet.
„Alapvetően jóval visszafogottabb beruházásmennyiséggel számolunk” – közölte Gőblyös. Szavai szerint „a minimálisra”, 100 millió forintra tervezik ezeket a kiadásokat, szakítva azzal a többéves rutinnal, hogy az amortizációval arányban vannak a fejlesztésre fordított pénzek. Az üzleti terv előkészítése során felmerült a külsős munkatársak díjazásának csökkentése, végső eshetőségként pedig egy tízszázalékos leépítés is. „Nem szeretnénk a tulajdonosnak béremelést javasolni” – jelentette ki Gőblyös István, megjegyezve, hogy a társaságnak 45 millió forintjába kerül egy százalék emelés.
Az MTI a menedzsment egyik, neve mellőzését kérve nyilatkozó tagjától hétfőn úgy értesült, hogy a Magyar Rádió szervezeti egységei a rendelkezésre állónál egymilliárd forinttal nagyobb összeget igényeltek erre az évre.
Brüsszelben bekészítették a fegyvert Orbán leszerelésére
Bár az összes európai politikus érti, hogy mit csinál Orbán, az nem tiszta nekik, hogy mit is akar elérni. Ötletek persze vannak, sőt ki is került egy fegyver az asztalra, amellyel leszerelhetik a magyar kormányfő fenyegetését.
