A vecsési számlagyár ügyében 53 vádlott ellen adócsalás, csalás, magánokirat-hamisítás miatt nyújtott be kilencvenoldalas vádiratot a Fővárosi Főügyészség a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.
Az ügy iratait június 30-án teherautóval szállították a bíróságra. További húsz cég ügyében még tart a nyomozás. Várhatóan a közeljövőben mintegy hatvan gyanúsított elleni nyomozást megrovással szüntetik meg. A vádirat szerint a vádlottak Horánszki Péter és Tokics Péter irányításával 1997-től valótlan adatokkal cégeket alapítottak. Az egész országra kiterjedő céghálózatot arra használták, hogy jutalékért hamis számlákat bocsássanak ki. A fiktív számlák mögött nem volt teljesítés, munkavégzés, azokat költségszámlákkal ellentételezték – állítja az ügyészség.

„Ha lett volna egy ilyen készülék a nyakában, és képes megnyomni, lehet, hogy még élne”
750 ezer felett jár azoknak a nyugdíjasoknak a száma, akiknek elméletileg találhatunk a karján vagy a nyakában gondosórát. Életmentésre eddig állítólag 40 ezer esetben került sor. A kormányzati roadshow egyik állomásán érdeklődtünk, mit jelent az „életmentés”, és valóban hungarikum-e az a közel 109 milliárd forintnyi, javarészt uniós s támogatásból megvalósuló program, amelynek itthon már húsz éve ismert volt az elődje.