Üzleti tippek

Japán legnagyobb vállalatai











































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































JAPÁN
Ország-rangsorVállalatGlobális rangsor 2001.Globális rangsor 2000.Piaci kapitalizáció (Mrd. USD)Nettó árbevétel (Mrd. USD)Adózott eredmény (M. USD)
 RANGSOROLTAK EGYÜTT2217,642188,655532
1.NTT DOCOMO11.8.192,5831,32122
2.TOYOTA MOTOR22.21.130,43112,943967
3.NIPPON TELEGRAPH & TELEPH.33.11.99,9496,063906
4.SONY49.58.70,7561,52141
5.MITSUBISHI TOKYO FIN. GR.78.54,13n.a.299
6.SUMITOMO MITSUI BANKING91.137.47,75n.a.1114
7.MIZUHO HOLDINGS94.46,87n.a.1780
8.TAKEDA CHEMICAL INDUSTR.101.83.45,288,111236
9.HONDA MOTOR114.173.4154,371955
10.NOMURA SECURITIES121.122.39,4n.a.1529
11.SEVEN-ELEVEN JAPAN129.64.38,216,05605
12.MATSUSHITA ELECTRIC IND.130.112.38,1564,64349
13.CANON141.140.34,7123,411129
14.TOKYO ELECTRIC POWER142.166.34,6144,271750
15.HITACHI LTD.143.134.34,3970,86878
16.NINTENDO176.247.27,424,47472
17.NEC178.135.2742,0188
18.NISSAN MOTOR179.254.26,9851,252786
19.UFJ HOLDINGS181.26,85n.a.1006
20.FUJITSU190.96.25,6846,1572
21.EAST JAPAN RAILWAY204.230.23,821,07564
22.ITO-YOKADO213.215.21,9226,12411
23.FUJI PHOTO FILM217.303.21,712,129926
24.ROHM222.149.21,233,03562
25.KODI228.229.20,719,11113
26.MURATA MFG.245.133.19,324,92883
27.TOSHIBA254.179.18,2950,09809
28.DENSO263.257.17,8116,92512
29.KYOCERA264.178.17,766,84424
30.ORACLE CORP. JAPAN269.17,530,5594
31.NTT DATA274.227.17,196,74206
32.KANSAI ELECTRIC POWER277.321.17,0521,78440
33.SHIN-ETSU CHEMICAL287.265.16,366,8543
34.TOKIO MARINE & FIRE INSUR.290.319.16,2816,5352
35.SHARP294.268.16,1515,61237
36.KAO299.289.15,937,13439
37.NIKKO SECURITIES311.356.14,98n.a.373
38.CENTRAL JAPAN RAILWAY319.425.14,7110,28317
39.DAIWA SECURITIES GROUP324.333.14,55n.a.543
40.MITSUBISHI HEAVY INDUSTR.329.453.14,3625,67-171
41.CHUBU ELECTRIC POWER335.407.14,218,94792
42.JAPAN TOBACCO338.350.14,1137,87368
43.RICOH347.371.13,712,96448
44.SECOM353.343.13,63,83299
45.TAKEFUJI369.345.13,02n.a.1071
46.FANUC372.253.12,882,22398
47.JAPAN TELECOM374.191.12,8512,37148
48.SOFTBANK375.105.12,813,34308
49.SANYO ELECTRONIC382.377.12,5316,33183
50.MITSUBISHI ESTATE384.351.12,55,31167
51.MITSUBISHI CORP.385.402.12,45110,3347
52.TOKYO ELECTRON397.220.12,076,09522
53.MITSUBISHI ELECTRIC400.241.12,0534,761050
54.ACOM403.491.11,89n.a.685
55.NIPPON STEEL422.358.11,2923,14223
56.MATSUSHITA COMM. INDUSTR.441.269.10,747,88295
57.YAMANOUCHI PHARMACEUT.447.332.10,643,85340
58.MITSUI & CO.458.476.10,45109,83434
59.DAI NIPPON PRINTING462.403.10,3611,28281
60.ADVANTEST464.250.10,321,41188
61.WEST JAPAN RAILWAY471.600.10,1210,1261
62.YAMOTO TRANSPORT474.512.10,087,63-35
63.SUMITOMO ELECTRIC INDUSTR.477.479.10,0212,46339
64.PROMISE484.525.9,91n.a.493
65.ASAHI GLASS496.480.9,6611,03208
66.KIRIN BREWERY508.429.9,413,3277
67.SUMIMOTO TRUST & BANKING511.510.9,37n.a.345
68.SANKYO514.501.9,284,59358
69.NIPPON MITSUBISHI OIL520.793.9,2534,34251
70.BRIDGESTONE522.277.9,1716,92149
71.KEYENCE526.428.9,090,85231
72.SMC550.436.8,641,64144
73.ORIX557.457.8,56n.a.287
74.MATSUSHITA ELECTRIC WORKS560.608.8,549,93268
75.TOKYO GAS575.704.8,339,17232
76.HOYA576.490.8,311,99184
77.SUMITOMO CHEMICAL581.642.8,258,75287
78.NIPPON TELEVISION NETWORK583.311.8,242,76286
79.OSAKA GAS608.763.7,838,01304
80.SHIONOGI & CO.610.850.7,823,47106
81.TOPPAN PRINTING616.660.7,7410,86124
82.MITSUI FUDOSAN617.604.7,7310,02220
83.ORIENTAL LAND620.529.7,691,6940
84.TDK523.7,665,81370
85.SUMITOMO CORP.627.531.7,6285224
86.KYUSHU ELECTRIC POWER635.776.7,5112,02193
87.FUJISAWA PHARMACEUTICAL636.447.7,482,49193
88.FUJI TELEVISION NETWORK640.330.7,463,7148
89.TOHOKU ELECTRIC POWER641.769.7,4513,3185
90.JUSCO647.844.7,3623,06190
91.EISAI649.761.7,343,04196
92.ASAHI BANK658.419.7,23n.a.-66
93.AJINOMOTO657.592.7,117,65-97
94.FURUKAWA ELECTRIC674.565.7,036,961409
95.TAISHO PHARMACEUTICAL689.507.6,862,31263
96.NIPPON UNIPAC HOLDING695.6,797,6385
97.TOYODA AUTOM. LOOM WORKS697.789.6,795,27115
98.ASAHI KASEI700.573.6,7410,69212
99.KONAMI711.838.6,661,44183
100.KINKI NIPPON RAILWAY712.750.6,649,61-38
101.SHIZUOKA BANK713.655.6,63n. a.156
102.DAIICHI PHARMACEUTICAL714.929.6,632,67240
103.SEKISUI HOUSE718.697.6,611,49212
104.SUZUKI MOTOR721.798.6,5913,47170
105.MITSUBISHI CHEMICAL736.615.6,474,7327
106.TORAY INDUSTRIES748.883.6,319,09143
107.JAPAN AIRLINES756.914.6,1814,31345
108.TOKYU771.952.5,938,3815
109.CHUGOKU ELECTRIC POWER781.875.5,858,75229
110.DJI PAPER793.733.5,6810,52108
111.ITOCHU796.819.5,66102,17593
112.ALL NIPPON AIRWAYS807.5,5810,77339
113.TREND MICRO812.5,550,1321
114.SEIBU RAILWAY819.846.5,483,247
115.MARUI821.717.5,484,4770
116.ASAHI BREWERIES827.780.5,4711,78-132
117. TEIJIN830.5,466,41134
118.YASUDA FIRE & MARINE INSUR.832.983.5,457,61118
119.DAIKIN INDUSTRIES834.891.5,444,48168
120.PIONEER835.865.5,425,45154
121.BANYU PHARMACEUTICAL848.855.5,31,37144
122.NITTO DENKO855.732.5,252,74113
123.TONENGENERAL SEKYU858.5,2411,0159
124.MITSUBISHI MOTORS861.5,2327,61-2341
125.KUBOTA864.931.5,228,3782
126.FUJI HEAVY INDUSTRIES871.854.5,2111,19264
127.NIPPON EXPRESS874.795.5,1814,81-224
128.NIPPON YUSEN885.892.5,099,54299
129.MABUCHI MOTOR910.943.4,870,98198
130.KOMATSU924.797.4,749,2658
131.OMRON949.737.4,575188
132.LAWSON954.4,542,36138
133.DAIWA HOUSE INDUSTRY962.4,478,5853
134.SHIKOKU ELECTRIC POWER974.4,394,85133
135.BANK OF YOKOHAMA979.947.4,35n.a.223
136.AISIN SEIKI984.4,339,51-61
137.MITSUI MARINE & FIRE INSURance990.4,275,5988
138.SHISEIDO991.821.4,275,01-379
139.ONO PHARMACEUTICAL992.997.4,261,1188

Ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.