Cikkünk frissült.
Több olvasónk is arról számolt be lapunknak, hogy abszurd fordulatokkal tűzdelt történet keretében súlyosan megkárosították őket: tudtuk és felhatalmazásuk nélkül ismeretlenek jelentős összegeket utaltak el az MBH Banknál vezetett számlájukról.
Hiába voltak nagyon óvatosak az utalásoknál
A károsultak között van a több mint 25 éve működő H2O Sportegyesület is – 2025. április 11-én ismeretlen elkövetők több mint kétmillió forintot utaltak el a számlájukról. A szinkronúszással is foglalkozó közhasznú egyesület az 1997-es alapítása óta vezette a számláját a Takarékszövetkezetnél, amely mára az MBH Bankba olvadt be. A történtek nyomán nemcsak a klub működése került veszélybe, de komoly kérdések merültek fel részükről a banki biztonsággal kapcsolatban is.
Hámori Zsuzsanna szinkronúszó, az egyesület elnöke a 24.hu-nak elmondta, hogy náluk az utalás szigorú keretek között történik – az utaló személyt mindig felügyeli vagy a könyvelő, vagy a pénzügyi vezető. Ez így történt aznap is – a számítógépen a hivatalos MBH netbanki oldalon – megadták a felhasználónevüket, jelszavukat, amire megkapták SMS-ben a belépési kódot. Az oldal kiírta, hogy az azonosítás folyamatban, de nem sikerült belépniük, sem utalniuk. Aznap nem próbálkoztak többször. Három óra múlva azonban érkezett egy SMS a banktól, hogy NetBankár felületüket letiltották gyanús utalások miatt. Rögtön felhívták az MBH-t – ekkor tudták meg, hogy hét utalással 2,07 millió forintot utalt el valaki a számlájukról. Nyilatkoztak, hogy nem ők kezdeményezték az utalásokat, nem járultak hozzá, és kérték az összegek visszahívását.
Az elnök utána még egyszer telefonált azt kérve, hogy a netbanki felületüket, jogosultságaikat tiltsák le. A bejelentésekről hangfelvételeket is készítettek. Még aznap rendőrségi feljelentést is tettek. Mivel egy nagyobb összegű támogatást vártak, és nem szerették volna, hogy azt is lenyúlják a csalók, pár nap múlva ellenőrizték, le van-e tiltva a netbankjuk, hozzáférésük, ahogy azt a banktól kérték.