Gazdaság

Megszólalt Csányi Sándor fia vezérigazgatói kinevezéséről

Marjai János / 24.hu
Marjai János / 24.hu

Nagy örömmel adja át az OTP vezérigazgatói posztját fiának, Csányi Péternek – mondta Csányi Sándor a hvg.hu tudósítása szerint az OTP Bank – mostmár csak – elnöke péntek délután, az OTP éves közgyűlését követő sajtótájékoztatón.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, az OTP Bank igazgatósága úgy döntött, hogy május 1-től szétválasztja az elnök-vezérigazgatói tisztséget, amelyet eddig egy személyben Csányi Sándor töltött be.

A döntésről szóló tájékoztatás értelmében a jövő hónaptól Csányi Péter, a bankvezér fia lesz az vezérigazgató, aki eddig belső igazgatósági tagként és vezérigazgató-helyettesként tevékenykedett, míg Csányi Sándor a két tisztség szétválasztása után az igazgatóság elnöke marad az érvényes mandátuma alapján.

A sajtótájékoztatón Csányi Sándor úgy fogalmazott:

Kevesen vannak, akik egy ilyen helyzetben örülnek, és várják, hogy bekövetkezzen.

Az elnöki és vezérigazgatói posztok szétválasztását azzal indokolta, hogy „bizonyos országokban még fontosabb a politikai kapcsolattartás”, hozzátéve, hogy a jövőben szeretne jobban erre koncentrálni, de hangsúlyozta, hogy ezzel nem Magyarországra utalt. Példaként felvetette, hogy nemrég egy üzbég üzleti konferenciát kellett lemondania, pedig szeretett volna részt venni.

Csányi Sándor beszélt arról is, hogy  eredetileg három év múlva szerette volna átadni a vezérigazgatói posztot, de miután az elmúlt másfél évben meglátása szerint kiválóan működött a Csányi Péter által vezetett executive committee, így előrehozták a váltást.

A dinasztiaépítéssel kapcsolatos felvetésekre így reagált:

Mondjanak egy jobbat, akinek átadhattam volna.

Az index.hu közben arról írt, hogy az OTP éves közgyűlését súlyos technikai problémák zavarták meg: tűzjelző szakította félbe Orbán Viktor beszédét, majd teljesen összeomlott az elektronikus szavazórendszer, így papíralapon kellett szavazni.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik