Gazdaság

Igazi főnyeremény lesz októbertől egy háromgyerekes nagymama foglalkoztatása

MTI
MTI
Nulla lesz náluk is a közteher.

A családi vállalkozásoknál októbertől a 3 gyermekes nyugdíjas nagymamák aranybányaként fognak tündökölni – írja Ruszin Zsolt adószakértő Facebook-bejegyzésében. Ennek oka, hogy

Vagyis a legalább háromgyerekes, nyugdíjas korú nők foglakoztatása után semmilyen közterhet nem kell fizetni októbertől. 

A bruttójuk egyenlő lesz a nettójukkal, és a céges bérköltség is náluk csak a bruttó bér lesz.

Mint az adószakértő hangsúlyozta, ha a háromgyerekes nyugdíjas anyák munkavállalóként foglalkoztatják, fogalmilag kizárt a „visszaélésszerű munkabér”. És nekik milliókat fizethet egy családi vállalkozás adó- és járulékmentesen.

A „nyugdíjas 4 gyermekes” nőkre által kreált adóelőny jelenleg egy szinte láthatatlan, tízmilliárdos rés évente, és ez eddig minden évben növekedhetett néhány milliárd forinttal. A 3 gyerekes nagymamákkal együtt októbertől szerinte az épeszű családi vállalkozás nem fog a nyeresége után érdemben adózni, amivel a rés 100 milliárdosra nőhet. Már most látszik, hogy az osztalékmegállapításokat az érintett családi vállalkozások elhalasztották és kivárják az adózási kánaánt, hiszen akár százmilliós bér is kifizethető lesz, és a munkabér betámadását semmilyen jogszabály nem teszi lehetővé a NAV számára – jegyezte meg.

Mint írtuk, az új szja-mentességekkel első sorban az átlag felett kereső nőknek kedvezhetnek, illetve írtunk arról is, kiknek nem jelenthet ez pluszt nettóban.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik