A cégvezetők körében ma Magyarországon a szakemberhiány a legfőbb probléma, a megkérdezett vezetők 80%-a ezt kiemelt ügyként kezeli. A globális pesszimizmus, úgymint az olajár esése, a bevándorláspolitika, a kínai növekedés problémái nem okoznak akkora gondot a cégek első embereinek Magyarországon, a negatív tendenciákkal szemben optimista jövőképet festenek a magyar vállalatok. Érezhető a gazdasági növekedés hatása is, ez megmutatkozik az optimista jövőképben. A technológia terjedése munkahelyeket fog megszüntetni, de nem számottevő arányban, ezzel együtt munkahelyek is létre fognak jönni, hisz a gépeket kezelni kell.
Gazdaság
Jöhet olajáresés, kínai lassulás, migráció, a magyar cégvezetők bizakodók
2016. 03. 08. 10:50
A globális félelmek nem gyűrűztek át a magyar cégvezetők körébe, a hazai nagyvállalatok CEO-i pozitívan látják a jövőt, a mérhető gazdasági növekedés meglátszik a cégek számaiban, jövőbeli terveiben is. A legnagyobb probléma ma Magyarországon a munkaerőhiány.
- 13:22 Lakatos László: Elhívtam Lázár Jánost kávézni, aki utána fel is hívott
- 13:13 Szó szerint darabokra hullanak szét Ausztria gleccserei
- 13:09 Ifjúságkutató: A Fidesz elengedte a fiatalokat
- 13:00 „Az ember sosem felejti el a góllövést” – a 40 éves Dzeko hozza el a megváltást a német foci szenvedő óriásának?
- 12:26 Véletlenül fedezték fel az ágyi poloskák gyenge pontját
- 12:19 Gönczi Gábor: A Békemenet közakarat, amivel a hálánkat rójuk le Orbán Viktornak
- 11:57 Mi lüktet a fény és az árnyék játéka mögött? – Kinszki Imre fotográfus emlékezete
- 11:33 Egymilliószor erősebb a Föld mágneses mezejénél ez a kézben elférő mágnes
- 11:20 Orbán lelkére próbál hatni a volt ukrán elnök: „Viktor, állj meg, és emlékezz arra, ki voltál; a történelem szigorú bíró”
- 11:12 Kossuth-díjat kapott Pataky Attila, Nemcsák Károly, Trócsányi és Krausz pedig Széchenyi-díjat
- 11:00 Beloianniszban, a görög faluban a paptól tudtuk meg, ki nyeri a választást
- 10:19 Orbán Viktornak 1848-ról is az ukrajnai olajvezeték jut az eszébe
- 10:03 Horvátország közel 20 év után ismét bevezeti a kötelező sorkatonai szolgálatot a férfiak számára
- 10:01 Forbes: Mészáros Lőrinc a Föld 823. leggazdagabb embere
- 09:59 Zalatnay Sarolta imaláncot indít Orbán Viktorért és családjáért
- 08:27 Fenyegeti zápor a békemenetelőket és a tiszásokat?
- 05:58 Mit művelt az orosz propaganda Moldovában? Összeszedtük, mit tudni a gépezet irányítójáról, aki a hírek szerint már a magyarországi választás befolyásolásán dolgozik
- 12:19 Gönczi Gábor: A Békemenet közakarat, amivel a hálánkat rójuk le Orbán Viktornak
- 05:56 Újabb orosz hajóskapitányt küldtek rács mögé a svédek
- 09:59 Zalatnay Sarolta imaláncot indít Orbán Viktorért és családjáért
- 06:30 Kómába került a plasztikai műtét után egy amerikai influenszer
- 10:19 Orbán Viktornak 1848-ról is az ukrajnai olajvezeték jut az eszébe
- 09:31 Antonelli Vettel rekordját megdöntve írt történelmet az időmérőn
- 08:58 24/7: Még 30 nap az agyfogyatkozásból
- 08:15 Hamilton óriásit csatázott Russell-lel a sprintfutamon
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
